slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

شگفتی‌های میوه‌‌ای

1394/12/01

دوریان (Durian) - میوه بد بو

"دوریان" از بویی به واقع بد برخوردار است که بسیاری را حتی از مزه کردن آن باز می دارد. اما دوریان به عنوان پادشاه میوه ها نیز شناخته می شود زیرا بخش خوراکی آن بسیار خوشمزه بوده و در بسیاری از بشقاب های کشورهای جنوب غرب آسیا استفاده می شود. در شرایطی که بیش از 30 نوع گیاه دوریان وجود دارد، اما تنها 33 درصد از آنها خوراکی هستند.

یانگمی (Yangmei) - توت فرنگی چینی

"یانگمی" یا توت فرنگی چینی همان گونه که از نامش مشخص است بومی چین بوده و از درختانی زیبا و رنگارنگ برخوردار است. درختان یانگمی عمدتا در پارکها و باغها جنبه زینتی داشته و میوه های قرمز رنگ آنها دارای طعمی دوست داشتنی هستند. هسته بزرگ یانگمی حدود نیمی از کل حجم میوه را به خود اختصاص می دهد.

نونی (Noni)

"نونی" با ظاهر عجیب خود دارای نام های عجیبی مانند "پودینگ سگ" و "میوه ی پنیری" نیز است. این میوه بومی آسیا است. از نونی بیشتر برای تهیه نوشیدنی های میوه  ای که گفته می شود از لحاظ پزشکی مفید هستند، استفاده می شود. از آبمیوه نونی به طور سنتی به عنوان دارو برای درمان بیماری هایی مانند بی نظمی کارکرد روده و عفونت های دستگاه ادراری استفاده می شد، اما آزمایش های عملی، موثر بودن آن را اثبات نکرده است.

رامبوتان (Rambutan)

"رامبوتان" بیشتر در مالزی رشد می کند و از پوست چرمی قرمز رنگ برخوردار است. رامبوتان یکی از معروف ترین میوه های جنوب شرق آسیا محسوب می شود. گوشت این میوه، آبدار و شیرین بوده و به طور گسترده در تولید مربا استفاده می شود. گوشت رامبوتان سفید یا صورتی رنگ بوده و هر میوه دارای یک هسته ترد و نرم است که اگر به صورت نپخته خورده شود، خاصیت سمی ملایمی دارد.

میوه جک (Jackfruit)

جنوب غربی هند، بنگلادش، فیلیپین و سریلانکا زادگاه "میوه جک" هستند که در استرالیا نیز شناخته شده است. در داخل این میوه، دانه ها با گوشتی آبدار احاطه شده که مزه ملایم آناناسی دارد. از گوشت این میوه در تولید چیپس شیرین و پخت و پز نیز استفاده می شود.

لیچی (Lychee)

در شرایطی که بسیاری "لیچی" را میوه ای چینی در نظر می گیرند، اما تنها بومی این کشور نبوده و در هند و تایوان نیز یافت می شود. درختان این میوه همواره سبز هستند. لیچی با پوششی سخت احاطه شده و از گوشتی سفید با بافتی شبیه میوه انگور برخوردار است. لیچی شیرین مزه و غنی از ویتامین Cاست.

مانگوستین (Mangosteen)

"مانگوستین" روی درختانی همیشه سبز می روید و بومی جزایر "سوندا" و "مولوکاس" است. این میوه دارای پوششی بنفش رنگ، بافتی خامه ای و مزه ای منحصر به فرد بوده که چیزی شبیه به مرکبات و هلو عنوان شده است. مانگوستین غنی از آنتی اکسیدان ها بوده و ممکن است به کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری ها مانند سرطان کمک کند. البته این مساله هنوز ثابت نشده است.

کامکوات (Kumquat)

"کامکوات" میوه ای کوچک و بومی چین است. این میوه  کوچک شبیه به پرتقال بوده، اما از درختانی که رابطه نزدیکی با خانواده مرکبات ندارند، می روید. کامکوات به صورت خام و با پوست خورده می شود. این میوه اغلب در تهیه مارمالاد و ژله کاربرد دارد. حتی تایوانی ها این میوه را به چای اضافه می کنند و برخی معتقدند کامکوات پخته شده در آب می تواند به تسکین گلو درد کمک کند.

ملون شاخدار (Horned Melon)

"ملون شاخدار" بومی صحرای کالاهاری در آفریقا است که به نام "خیار آفریقایی" نیز شناخته می شود. امروزه، ملون شاخدار در نقاط مختلف جهان مانند نیوزیلند، استرالیا، شیلی و آمریکا رشد می کند. هنگامی که این میوه را قارچ می کنید با گوشتی سبز رنگ و جالب مواجه شده و مزه و بوهای مختلفی - نه تنها خیار بلکه موز، لیمو و میوه گل ساعت - را حس می کنید. این میوه در آمریکا به نام "بلوفیش" (Blowfish) نیز شناخته می شود.

 
 
 
 
Mirage Palace نام هتل
SYRIA کشور
Aleppo شهر
Ayothaya Riverside نام هتل
THAILAND کشور
Kanchanaburi-Central شهر
Coral Boutique نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Dubai شهر
Atlet Century Park Jakarta نام هتل
اندونزی کشور
Java-Jakarta شهر
Gulf Horizon نام هتل
QATAR کشور
Doha شهر
Ararat Hotel نام هتل
ارمنستان کشور
Yerevan شهر
La Taverna Bali نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Sepilok Nature Resort Sdn Bhd نام هتل
مالزی کشور
KotaKinabaluandSabah شهر
Chaweng Beachcomber نام هتل
THAILAND کشور
KohSamuiandArea شهر
Pan Pacific Sonargaon نام هتل
BANGLADESH کشور
Dhaka شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 748
    بازدید امروز 41357
    بازدید ماه 1576350
 
 
Scroll