slider - left - Behsa

slider - left

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

شگفتی‌های میوه‌‌ای

1394/12/01

دوریان (Durian) - میوه بد بو

"دوریان" از بویی به واقع بد برخوردار است که بسیاری را حتی از مزه کردن آن باز می دارد. اما دوریان به عنوان پادشاه میوه ها نیز شناخته می شود زیرا بخش خوراکی آن بسیار خوشمزه بوده و در بسیاری از بشقاب های کشورهای جنوب غرب آسیا استفاده می شود. در شرایطی که بیش از 30 نوع گیاه دوریان وجود دارد، اما تنها 33 درصد از آنها خوراکی هستند.

یانگمی (Yangmei) - توت فرنگی چینی

"یانگمی" یا توت فرنگی چینی همان گونه که از نامش مشخص است بومی چین بوده و از درختانی زیبا و رنگارنگ برخوردار است. درختان یانگمی عمدتا در پارکها و باغها جنبه زینتی داشته و میوه های قرمز رنگ آنها دارای طعمی دوست داشتنی هستند. هسته بزرگ یانگمی حدود نیمی از کل حجم میوه را به خود اختصاص می دهد.

نونی (Noni)

"نونی" با ظاهر عجیب خود دارای نام های عجیبی مانند "پودینگ سگ" و "میوه ی پنیری" نیز است. این میوه بومی آسیا است. از نونی بیشتر برای تهیه نوشیدنی های میوه  ای که گفته می شود از لحاظ پزشکی مفید هستند، استفاده می شود. از آبمیوه نونی به طور سنتی به عنوان دارو برای درمان بیماری هایی مانند بی نظمی کارکرد روده و عفونت های دستگاه ادراری استفاده می شد، اما آزمایش های عملی، موثر بودن آن را اثبات نکرده است.

رامبوتان (Rambutan)

"رامبوتان" بیشتر در مالزی رشد می کند و از پوست چرمی قرمز رنگ برخوردار است. رامبوتان یکی از معروف ترین میوه های جنوب شرق آسیا محسوب می شود. گوشت این میوه، آبدار و شیرین بوده و به طور گسترده در تولید مربا استفاده می شود. گوشت رامبوتان سفید یا صورتی رنگ بوده و هر میوه دارای یک هسته ترد و نرم است که اگر به صورت نپخته خورده شود، خاصیت سمی ملایمی دارد.

میوه جک (Jackfruit)

جنوب غربی هند، بنگلادش، فیلیپین و سریلانکا زادگاه "میوه جک" هستند که در استرالیا نیز شناخته شده است. در داخل این میوه، دانه ها با گوشتی آبدار احاطه شده که مزه ملایم آناناسی دارد. از گوشت این میوه در تولید چیپس شیرین و پخت و پز نیز استفاده می شود.

لیچی (Lychee)

در شرایطی که بسیاری "لیچی" را میوه ای چینی در نظر می گیرند، اما تنها بومی این کشور نبوده و در هند و تایوان نیز یافت می شود. درختان این میوه همواره سبز هستند. لیچی با پوششی سخت احاطه شده و از گوشتی سفید با بافتی شبیه میوه انگور برخوردار است. لیچی شیرین مزه و غنی از ویتامین Cاست.

مانگوستین (Mangosteen)

"مانگوستین" روی درختانی همیشه سبز می روید و بومی جزایر "سوندا" و "مولوکاس" است. این میوه دارای پوششی بنفش رنگ، بافتی خامه ای و مزه ای منحصر به فرد بوده که چیزی شبیه به مرکبات و هلو عنوان شده است. مانگوستین غنی از آنتی اکسیدان ها بوده و ممکن است به کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری ها مانند سرطان کمک کند. البته این مساله هنوز ثابت نشده است.

کامکوات (Kumquat)

"کامکوات" میوه ای کوچک و بومی چین است. این میوه  کوچک شبیه به پرتقال بوده، اما از درختانی که رابطه نزدیکی با خانواده مرکبات ندارند، می روید. کامکوات به صورت خام و با پوست خورده می شود. این میوه اغلب در تهیه مارمالاد و ژله کاربرد دارد. حتی تایوانی ها این میوه را به چای اضافه می کنند و برخی معتقدند کامکوات پخته شده در آب می تواند به تسکین گلو درد کمک کند.

ملون شاخدار (Horned Melon)

"ملون شاخدار" بومی صحرای کالاهاری در آفریقا است که به نام "خیار آفریقایی" نیز شناخته می شود. امروزه، ملون شاخدار در نقاط مختلف جهان مانند نیوزیلند، استرالیا، شیلی و آمریکا رشد می کند. هنگامی که این میوه را قارچ می کنید با گوشتی سبز رنگ و جالب مواجه شده و مزه و بوهای مختلفی - نه تنها خیار بلکه موز، لیمو و میوه گل ساعت - را حس می کنید. این میوه در آمریکا به نام "بلوفیش" (Blowfish) نیز شناخته می شود.

 
 
 
 
La Villa Mathis نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Eastern Pavilion Boutique Resort and Spa, Kuantan نام هتل
مالزی کشور
KuantanandPahang شهر
Akdeniz نام هتل
TURKEY کشور
Kusadasi شهر
Pyramid Tower of Sunway Lagoon Resort Hotel نام هتل
مالزی کشور
KualaLumpur شهر
Kuwait Continental نام هتل
KUWAIT کشور
Kuwait شهر
Beleza By The Beach نام هتل
هند کشور
Goa شهر
Bali Pavilions نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Lazylagoon Sarovar Portico Suites نام هتل
هند کشور
Goa شهر
Parigata Villa Resort نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Kuramathi Village نام هتل
MALDIVES کشور
Maldives شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 2636
    بازدید امروز 44806
    بازدید ماه 1492765
 
 
Scroll