slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

طبيعي ترين پل دنيا

1392/05/31

سالانه پل های مختلف با استفاده از مواد اولیه خوب، نظام مهندسی خاص ساخته می شود اما برخی مواقع طبیعت خودش پل های خاصی را می سازد که قابل باور نیستند.
صدها سال است که مردم دو روستا در اندونزی از یک پل 30 متری بسیار خاص استفاده می کنند. این پل از ریشه دو درخت چند صد ساله ساخته شده است که از دو طرف رودخانه به روی آن آمده است پلی جالب را ایجاد کرده است.
جامباتان اکار" پلی است که این روزها به یکی از شگفتی های طبیعت و محلی برای جذب توریست در اندونزی تبدیل شده است. تاریخ نشان می دهد که این پل در سال های 1890 نیز وجود داشته است ولی کسی قدمت اصلی آن را نمی داند.
بسیاری بر این اعتقاد هستند که "پاکی سوهان" یک معلم مسلمان اهل این روستا همت به ساخت این پل کرده است و ریشه هایی که به هم رسیده بودند را برای عبور و مرور بهتر به پل تبدیل کرده است که این باعث شد اسلام را به روستاهای دیگر نیز گسترش دهد.
این پل در روزهای اول خیلی مورد استقبال قرار نمی گیرفت چرا که کسی نمی توانست به آن اعتماد کند اما پس از گذشت چند سال و قدرت گرفتن ریشه های درختان پل نیز مستحکم شد.

این پل نزدیک به 4 متری سطح آب رودخانه ساخته شده است اما این روزها یکی از ایمن ترین پل های منطقه به شمار می آید چرا که ریشه های درحت بسیار قوی شده اند و با آب خوردن نیز قدرتمند تر می شوند.

 
 
 
 
The Parklane Hotel Cebu نام هتل
PHILIPPINES کشور
Cebu شهر
Alila Ubud نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Imperial نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Tea Vana Chiang Mai نام هتل
THAILAND کشور
ChiangMai شهر
Berk Chalet نام هتل
TURKEY کشور
Balikesir شهر
Sawasdee Khao San Inn نام هتل
THAILAND کشور
Bangkok شهر
Ramada Downtown Dubai نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Dubai شهر
Golden Sand نام هتل
CAMBODIA کشور
Sihanoukville شهر
Medis نام هتل
TURKEY کشور
Bodrum شهر
Nisa Cabana Koh Chang نام هتل
THAILAND کشور
KohChangandTrat شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 1896
    بازدید امروز 52844
    بازدید ماه 1464343
 
 
Scroll