slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

بزرگترین خانه درختی دنیا

1392/04/26

این شاید بزرگترین آرزوی کودکی خیلی از مردم دنیا باشد. این که بالای درخت زندگی کنند و مجبور نباشند روی زمین راه بروند! هوراس برگس هم همین آرزو را داشت که تصمیم گرفت بزرگترین خانه درختی دنیا را در 10 طبقه بنا کند.

 

هوراس نجاری را از روی علاقه و با تمرین زیاد یاد گرفته بود و با تجربه ای که در معماری و نماسازی داشت، شروع به ساخت خانه رویایی اش در ایالت تنسی آمریکا کرد. کار ساخت خانه در سال 1993شروع شد و اگرچه همچنان ادامه دارد اما توانسته لقب بزرگترین خانه درختی دنیا را به خود اختصاص دهد.

این خانه 10 طبقه دارد و وزن آن به بیش از 2500 کیلوگرم می رسد. ارتفاع هر طبقه حدود 3متر و نیم است و مساحت این خانه به 700 تا 900 متر مربع می رسد. ارتفاع کل سازه هم کمی بیشتر از 30متر است.
برگس می گوید که قرار است به زودی این خانه را در کتاب رکوردهای جهانی به ثبت برساند اما به شرطی که بتواند زودتر جزئیاتی که می خواهد را به بنا اضافه کند و برای این کار ترجیح می دهد از قطعه چوب های بازیافتی یا اهدایی مردم استفاده کند

 

جالب است بدانید در ساخت این خانه تا به حال بیش از 258 هزار میخ استفاده شده است! شهرت خانه درختی عظیم الجثه برگس آنقدر زیاد است که هر هفته بین 400 تا 500 نفر از گردشگران دنیا به بازدید آن می آیند و اکثر آنها معتقدند ساخت چنین هتلی فقط می تواند کار یک دیوانه خوش ذوق و کاربلد باشد!

برگس می گوید که قرار است به زودی این خانه را در کتاب رکوردهای جهانی به ثبت برساند اما به شرطی که بتواند زودتر جزئیاتی که می خواهد را به بنا اضافه کند و برای این کار ترجیح می دهد از قطعه چوب های بازیافتی یا اهدایی مردم استفاده کند. تا به حال هر چیزی که در این خانه به کار رفته، از همین چوب ها بوده و 12هزار دلاری هم که خود برگس برای ساخت خانه هزینه کرده، مربوط به میخ ها و تجهیزات کاری بوده که در این 19سال برای ساخت خانه به آنها نیاز داشته است.او می گوید همیشه آرزوی ساختن چنین خانه ای را داشته است اما یک شب خواب می بیند که باید حتما این خانه را بنا کند و از فردای آن روز میخ و چکش به دست روانه جنگل ها می شود و مکان مورد نظرش را برای ساخت این هتل انتخاب می کند.برگس تصمیم دارد خانه درختی خود را بعد از کامل شدن به عنوان هتل مورد استفاده قرار دهد و مطمئن است گردشگران زیادی در آن اقامت خواهند کرد.

 
 
 
 
Sojourn نام هتل
هند کشور
Kolkata-Calcutta شهر
Welcomheritage Panjim Inn نام هتل
هند کشور
Goa شهر
Inkim نام هتل
TURKEY کشور
Izmir شهر
InterContinental The Grand New Delhi نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Quality Inn Residency نام هتل
هند کشور
Hyderabad شهر
Acra نام هتل
TURKEY کشور
Istanbul شهر
Dusit Inya Lake نام هتل
MYANMAR(Burma) کشور
Yangon-South شهر
Talisman نام هتل
SYRIA کشور
Damascus شهر
Rani Bagh Hotel نام هتل
هند کشور
Jodhpur شهر
Orchid Garden Hotel, Brunei نام هتل
BRUNEI کشور
Brunei شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 2734
    بازدید امروز 42989
    بازدید ماه 1566306
 
 
Scroll