slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

خانه مورد علاقه خودرا سفارش دهید تا چاپش کنیم

1392/05/09

شرکتی در بریتانیا با توجه به افزایش محبوبیت چاپگرهای سه بعدی، سیستم چاپگر روباتیکی ابداع کرده است که می تواند یک خانه دو طبقه را چاپ کند.

انریکو دینی بنیانگذار شرکتی به نام  مونولیت در بریتانیا است که این سیستم چاپگر سه بعدی را ویژه ساخت خانه ابداع و ارائه کرده است.

این سیستم روباتیک با نام D-Shape می تواند ساختمانی دو طبقه را به همراه پله ها، ستونها، حفره های مورد نیاز برای لوله کشی و گنبدها چاپ کند، در حالی که جوهر این چاپگر برای ساخت چنین خانه ای تنها شن و ماده چسبنده غیر ارگانیک است. ماده ای که در نهایت به دست می آید شباهت زیادی به سنگ مرمر دارد و تقریبا نمی توان آن را از سنگ مرمر تشخیص داد در حالی که از ویژگی های فیزیکی مشابهی نیز برخوردار بوده و استقامت آن برتر از سیمان و بتن مسلح است.

فرایند ساخت این ساختمان توسط چاپگر به آنچه از یک چاپگر سه بعدی انتظار می رود بسیار نزدیک است، یک  سرلوله بر روی مسیری از پیش برنامه ریزی شده حرکت کرده و ماده چسبنده را روی بستری از مخلوط شن و یک کاتالیزور می پاشد. ماده چسبنده با کاتالیزور واکنش نشان داده و فرایند جامدسازی آغاز می شود. این روند به صورت لایه لایه ادامه پیدا می کند تا زمانی که کل ساختار مورد نظر تکمیل شود.

از آنجایی که این کار تنها به واسطه یک رایانه هدایت می شود برای ساخت چنین خانه هایی به هیچ متخصصی نیاز نخواهد بود و تنها چیزی که به آن نیاز است طرح اولیه ساختمان در نرم افزار  اتوکد است. ساخت این خانه طی یک پروژه یکپارچه و از پایین به بالا انجام گرفته و تکمیل خواهد شد. مراحل جامد سازی ۲۴ ساعت زمان نیاز دارد اما لایه ها به صورت متناوب با ضخامت ۵ تا ۱۰ میلیمتر بدون تاخیر بر روی یکدیگر قرار می گیرند و در پایان جامد سازی انجام خواهد گرفت.

براساس گزارش ساینس، مساحت خارجی کلی این ساختار که توسط مدل کنونی این چاپگر ساخته می شود در حدود دو هزار و ۵۰۰ متر مربع است، که با ابعاد ۱۲ خانه دو طبقه برابری می کند. همچنین مدت زمان چاپ این ساختمانها نیمی از مدت زمانی است که برای ساخت همین تعداد خانه به شیوه های رایج لازم است.

با اینکه این سیستم روباتیک چاپ خانه از توانایی های بسیاری برخوردار است، اما ابداع کنندگان آن هنوز خود اقدام به چاپ خانه ای حقیقی نکرده اند و تنها از آن برای چاپ سازه هایی نمادین و آزمایشی استفاده شده است.

 
 
 
 
Dogan Hotel نام هتل
TURKEY کشور
Antalya شهر
Royal Orchid Central, Jaipur نام هتل
هند کشور
Jaipur شهر
Gold Finch نام هتل
هند کشور
Bangalore شهر
Ko Tao Resort نام هتل
THAILAND کشور
KohSamuiandArea شهر
Tugu Malang نام هتل
اندونزی کشور
Java-Jakarta شهر
The Pulai Desaru Beach, Johor نام هتل
مالزی کشور
MalaccaJohorandSouth شهر
Almina Hotel Istanbul نام هتل
TURKEY کشور
Istanbul شهر
Jarra نام هتل
TURKEY کشور
Bodrum شهر
Velidhu Island Resort نام هتل
MALDIVES کشور
Maldives شهر
Buri Tara Resort نام هتل
THAILAND کشور
Krabi شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 1014
    بازدید امروز 46287
    بازدید ماه 1339898
 
 
Scroll