slider - left - Behsa

slider - left

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

خانه مورد علاقه خودرا سفارش دهید تا چاپش کنیم

1392/05/09

شرکتی در بریتانیا با توجه به افزایش محبوبیت چاپگرهای سه بعدی، سیستم چاپگر روباتیکی ابداع کرده است که می تواند یک خانه دو طبقه را چاپ کند.

انریکو دینی بنیانگذار شرکتی به نام  مونولیت در بریتانیا است که این سیستم چاپگر سه بعدی را ویژه ساخت خانه ابداع و ارائه کرده است.

این سیستم روباتیک با نام D-Shape می تواند ساختمانی دو طبقه را به همراه پله ها، ستونها، حفره های مورد نیاز برای لوله کشی و گنبدها چاپ کند، در حالی که جوهر این چاپگر برای ساخت چنین خانه ای تنها شن و ماده چسبنده غیر ارگانیک است. ماده ای که در نهایت به دست می آید شباهت زیادی به سنگ مرمر دارد و تقریبا نمی توان آن را از سنگ مرمر تشخیص داد در حالی که از ویژگی های فیزیکی مشابهی نیز برخوردار بوده و استقامت آن برتر از سیمان و بتن مسلح است.

فرایند ساخت این ساختمان توسط چاپگر به آنچه از یک چاپگر سه بعدی انتظار می رود بسیار نزدیک است، یک  سرلوله بر روی مسیری از پیش برنامه ریزی شده حرکت کرده و ماده چسبنده را روی بستری از مخلوط شن و یک کاتالیزور می پاشد. ماده چسبنده با کاتالیزور واکنش نشان داده و فرایند جامدسازی آغاز می شود. این روند به صورت لایه لایه ادامه پیدا می کند تا زمانی که کل ساختار مورد نظر تکمیل شود.

از آنجایی که این کار تنها به واسطه یک رایانه هدایت می شود برای ساخت چنین خانه هایی به هیچ متخصصی نیاز نخواهد بود و تنها چیزی که به آن نیاز است طرح اولیه ساختمان در نرم افزار  اتوکد است. ساخت این خانه طی یک پروژه یکپارچه و از پایین به بالا انجام گرفته و تکمیل خواهد شد. مراحل جامد سازی ۲۴ ساعت زمان نیاز دارد اما لایه ها به صورت متناوب با ضخامت ۵ تا ۱۰ میلیمتر بدون تاخیر بر روی یکدیگر قرار می گیرند و در پایان جامد سازی انجام خواهد گرفت.

براساس گزارش ساینس، مساحت خارجی کلی این ساختار که توسط مدل کنونی این چاپگر ساخته می شود در حدود دو هزار و ۵۰۰ متر مربع است، که با ابعاد ۱۲ خانه دو طبقه برابری می کند. همچنین مدت زمان چاپ این ساختمانها نیمی از مدت زمانی است که برای ساخت همین تعداد خانه به شیوه های رایج لازم است.

با اینکه این سیستم روباتیک چاپ خانه از توانایی های بسیاری برخوردار است، اما ابداع کنندگان آن هنوز خود اقدام به چاپ خانه ای حقیقی نکرده اند و تنها از آن برای چاپ سازه هایی نمادین و آزمایشی استفاده شده است.

 
 
 
 
Hotel Grand Crystal Kedah نام هتل
مالزی کشور
LangkawiandKedah شهر
Boracay Ocean Club Beach Resort نام هتل
PHILIPPINES کشور
BoracayIsland شهر
Rainbow نام هتل
SOUTHKOREA کشور
Seoul شهر
Tup Kaek Sunset نام هتل
THAILAND کشور
Krabi شهر
Tiger Den Resort نام هتل
هند کشور
Ranthambhore شهر
Somerset ZhongGuanCun نام هتل
چین کشور
BeijingPeking شهر
Dhow Palace نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Dubai شهر
X2 Hua Hin Kui Buri Villas by Design, Centara نام هتل
THAILAND کشور
ChaAmHuaHinandWest شهر
Melia Benoa نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Ramee Guestline Hotel Bangalore نام هتل
هند کشور
Bangalore شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 2446
    بازدید امروز 58795
    بازدید ماه 1453652
 
 
Scroll