slider - left - Behsa

slider - left

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

عجایب هفت گانه روسیه

1392/05/07

سایت " English Russia" با برگزار کردن یک نظر سنجی اینترنتی و پیامکی از مردم روسیه خواست تا عجایب هفتگانه روسیه را مشخص کنند. بعد از پایان یافتن نظر سنجی 7 مکان زیر به عنوان عجایب هفت گانه روسیه معرفی شدند:

دریاچه بایکال
دریاچه بایکال دریاچه  ای در جنوب سیبری در کشور روسیه، میان استان ایرکوتسک و بوریاتیا است . این دریاچه در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. بایکال قدیمی  ترین و عمیق  ترین دریاچه ی آب شیرین جهان است که در روسیه قرار دارد. از آنجایی که این دریاچه خیلی قدیمی و دور افتاده  است، دارای جانورانی است که فقط در این دریاچه یافت می شود این جانوران شامل تعداد زیادی از بی  مهرگان، چندین گونه از ماهی ها و فک آب شیرین دریاچه بایکال می باشند. فک آب شیرین بایکال تنها فک آب شیرین جهان است و دائماً در آب شیرین زندگی می کند ؛دانشمندان بر این عقیده هستند که خوک های آبی این دریاچه در زمان های قدیم از اقیانوس شمالی (شمالگان) آمده و بعد از سفر به سمت بالای رودخانه، به این دریاچه رسیده  اند. دریاچه بایکال بزرگترین منبع آب شیرین جهان به شمار می آید. تقریباً ۲۰ درصد تمام آب شیرین روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد. این دریاچه ۳۱۵۰۰ کیلومتر مربع پهناوری دارد.

دره آب فشان ها
ددره آب فشان ها دره ای دارای آب  فشان های متعدد در شبه  جزیره کامچاتکا در خاور دور روسیه است. این دره تنها دشت آب  فشانی در اوراسیا (در کنار دشت آب فشانی موتنوفسکی) و دومین آب  فشانستان بزرگ در جهان است. حوزه ی آبخیز این دره ۶ کیلومتر درازا دارد و در حدود ۹۰ آب  فشان و شمار زیادی چشمه آب گرم در این دره موجود است. دسترسی به این دره دشوار است و راه اصلی رسیدن به آن با بالگرد است. آب فشان های این دره در سال ۱۹۴۱ میلادی توسط یک دانشمند محلی به نام تاتیانا اوستینووا کشف شد.

مجسمه یادبود مادر میهن روسیه
این مجسمه غول آسا در اواخر دهه 50 میلادی به یادبود کشته  شدگان جنگ جهانی دوم ساخته شد. نام این مجسمه به عنوان بلندترین تندیس یادبود در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است. زن نماد روسیه بعد از مجسمه آزادی با اختلاف 85 متر بلندترین بنای یادبود دنیاست.
کاخ پترگوف
پترگوف یکی از شهرهای منطقه ی فدرال سن پترزبورگ در شمال روسیه و ساحل جنوبی خلیج فنلاند است. جمعیت این شهر در سرشماری سال ۱۹۸۹ بالغ بر ۸۱٬۵۲۵ نفر بوده که در سرشماری سال ۲۰۰۲ به ۶۴٬۷۹۱ نفر کاهش یافته است. این مکان در اوایل قرن هفدهم به دستور پتر کبیر پادشاه روسیه در نزدیکی سنت پترزبورگ ساخته شد. این کاخ در کل روسیه پرطرفدارترین مکان  برای توریست ها است.

کلیسای جامع سنت باسیل
کلیسای جامع سنت باسیل یکی از برجسته ترین و قابل توجه ترین بناهای تاریخی روسیه کهن است. از قرن شانزدهم تا به امروز زیبایی این کلیسا تحسین کلیه جهانگردان را برانگیخته و امروزه به عنوان نمادی از فرهنگ و تاریخ روسیه به شمار می رود. این بنا در میدان سرخ مهمترین میدان مسکو - واقع شده و نمادی است نمایانگر موقعیت جغرافیایی بی نظیر روسیه مابین اروپا و آسیا. کلیسای جامع سنت باسیل بین سال های 1555 تا 1561 ساخته شده و نام آن برگرفته از یکی از قدیسان ارتدکس و بسیار محبوب روسیه است. این کلیسا به دستور ایوان مخوف به عنوان بنایی به منظور بزرگداشت و یادبود تصرف شهر قازان ساخته شد. گنبدهای این کلیسا از نوع پیازی شکل است و با چوب ساخته شده . رنگ  آمیزی و طراحی آن در میان تمام کلیساهای سراسر دنیا منحصر به فرد است. شایان ذکر است که این کلیسا بارها در طعمه آتش سوزی شده است اما به سرعت مورد بازسازی قرار گرفته است.

ستون های سنگی
ستون های سنگی یکی از عجایب طبیعی روسیه است که در منطقه ی کومی واقع شده است. هیچ کس نمی داند این ستون های سنگی دقیقا چه زمانی به وجود آمدند، تنها چیزی که دانشمندان از آن مطمئن هستند این است که تنها دست طبیعت قادر به ساختن چنین چیزی  است. سن برآورد شده برای این ستون ها 200 میلیون است و بلندترین آن ها 42 متر ارتفاع دارد.

کوه البروس
کوه البروس ، قله ای در غرب رشته کوه قفقاز در کاباردینو- بالکاریا و کاراچای- چرکسیا در شمال فلات ایران در روسیه و نزدیک به گرجستان است. نام این قله، با نام قله ی البرز هم  ریشه است و هر دو شکلی از یک واژه ی ایرانی هستند. این کوه بلندترین نقطه در روسیه است و برخی از مردم معتقدند که بلندترین نقطه در اروپا است. این کوه با راتفاع 5600 متر هر ساله میزبان توریست های زیادی است که برای اسکی و اسنوبرد به آنجا می روند.

 
 
 
 
Grand Istana Rama نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Forest Green نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Aska Baran نام هتل
TURKEY کشور
AlanyaArea شهر
Naman Palace نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Optus Sarovar Premier نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Le Marly نام هتل
LEBANON کشور
Beirut شهر
Amaya Hills Kandy نام هتل
SRILANKA کشور
KandyandHillCountry شهر
Garden Hotel نام هتل
هند کشور
Udaipur شهر
Bumi Ayu Bungalows نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Beydagi Konak نام هتل
TURKEY کشور
KemerArea شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 1371
    بازدید امروز 53877
    بازدید ماه 1257398
 
 
Scroll