slider - left - Behsa

slider - left

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

عجیب‌ترین‌ جشن های دنیا

1393/05/12

جشن گوجه، جشن تخم مرغ، جشنواره رنگ ها... نام این جشن ها را  بارها شنیده اید. جشنواره های خنده دار و عجیب و غریبی که بهانه شکل گیری بیشتر آنها یك شوخی دوستانه بوده اما كم كم به عنوان شناسنامه فرهنگ عامه در یك شهر یا كشور معروف شده است. در این مطلب نگاهی به این جشن های عجیب خواهیم داشت.

جشن كف صابون
این یک جشن کاملا دانشجویی است! در اسکاتلند به مناسبت ورود دانشجویان جدید به یكی از دانشگاه ها مراسم جشن کف صابون برگزار می شود كه برگزاری آن از سال ها پیش از سوی مدیران دانشگاه تصویب شده است. در سال های گذشته این جشن با آرد و سفیده تخم مرغ برگزار می شد، اما از آنجا كه در نتیجه پرتاب آرد و سفیده تخم مرغ ساختمان ها به تدریج آسیب می دیدند چند سالی است كه برای برگزاری این جشن از نوعی كف صابون مخصوص استفاده می شود.

 

 

نیر قل قله زن!
هر سال در ماه می انگلیسی ها در تپه كویر جشنواره «قل دادن پنیر» را برگزار می کنند! در این مراسم یك قطعه پنیر از تپه به پایین پرت می شود و سپس هر كدام از صدها نفر شركت كننده باید به پایین تپه بدوند تا بتوانند پنیر را بگیرند. هر سال این جشنواره تلفاتی هم به بار می آورد و برای همین كودكان اجازه ندارند در آن شركت كنند! اگرچه گاهی اوقات پسربچه هایی كه در شهرهای محلی زندگی می كنند به  هر ترتیبی به این مراسم می آیند.

 

 

جشن رنگ
در آسیا این هندی ها هستند که در جشن های عجیب پیشتاز هستند. یكی از جشن های آنها جشن هولی یا جشن رنگ هاست كه در آن به استقبال بهار می روند. این جشن ریشه در باورهای اساطیری مردم این كشور دارد.

در این روز همه مردم از كوچك و بزرگ تا پیر و جوان در جشن رنگ ها شركت می كنند و حتی شهروندان غیرهندی نیز به نشانه ابراز دوستی خود در این جشن شركت دارند. در ایام برگزاری این جشن كه به مدت 2 روز برگزار می شود، در سراسر هند تعطیل رسمی است. شركت كنندگان در این جشن با انداختن گرده های رنگی كه از رنگ های طبیعی گیاهی و علف های دارویی تهیه می شوند علاقه مندی خود را به ادامه زندگی در كنار همدیگر اعلام می كنند.

 

 

هندی ها برای شركت در جشن هولی كهنه ترین لباس شان را می پوشند به همین خاطر هیچ كس از رنگی شدن لباسش خشمگین و عصبانی نمی شود و در هر گوشه ای از شهر یا روستا جوان یا نوجوانی با یك سطل پر از رنگ در كمین است تا روی رهگذران رنگ بپاشد.

در ژاپن نیز جشنواره ای به نام هاداكاماتسوری هر ساله چند بار برگزار می شود. شركت كنندگان تنها لباسی كه می پوشند یك نوع لباس سنتی است كه به كمرشان می بندند. هدف این جشنواره كه در اصل سرگرمی و خوشگذرانی است. این جشنواره اغلب اوقات برای زن ها و مردها به طور جداگانه برگزار می شود.

 
 
 
 
Berjaya Redang Resort نام هتل
مالزی کشور
TerengganuandKelantan شهر
Andaman Lanta Resort نام هتل
THAILAND کشور
KohLanta شهر
Comfort Hotel Tokyo Kanda نام هتل
JAPAN کشور
Tokyo شهر
Atrium نام هتل
TURKEY کشور
Bodrum شهر
Baan Deva Montra Boutique Resort & Spa نام هتل
THAILAND کشور
ChiangMai شهر
Blue Sky Hotel نام هتل
TURKEY کشور
AlanyaArea شهر
Nobel Hotel نام هتل
TURKEY کشور
Istanbul شهر
Polo Heritage نام هتل
هند کشور
Jodhpur شهر
Pulai Springs Resort, Johor نام هتل
مالزی کشور
MalaccaJohorandSouth شهر
Blue Wave Suite نام هتل
TURKEY کشور
AlanyaArea شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 873
    بازدید امروز 42331
    بازدید ماه 1444780
 
 
Scroll