slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

آسانسوری در دل یک آکواریوم

1393/04/07

مثل خیلی از موارد دیگر آکواریوم نیز در ذهن اکثر ما تبدیل به شکلی کلیشه ای شده است، مکعب مستطیلی شیشه ای با چند ماهی رنگارنگ و چند تایی گیاه دریایی. البته به لطف رسانه و فیلم های هالیوودی شاید آکواریوم های عظیمی را نیز در ذهن داریم که مملو از ماهی های بزرگ و کوچک هستند و تونل هایی شیشه ای از میان آن ها می گذرند. اما جهان ایده و خلاقیت جهانی بدون مرز است.

 


هتل رادیسون بلوی برلین در مه 2004 پرده از یک شاهکار مهندسی برداشت؛ آکواریومی استوانه ای به ارتفاع 25 متر که از دل آن یک آسانسور می گذرد. ساخت این سازه در سال 2003 آغاز شد.اجرای این پروژه بر عهده شرکت اینترنشنال کانسپت منیجمنت (International Concept Management) بود و ساخت دیواره ی شفاف اکریلیکی آن را یک شرکت آمریکایی به نام رینولد پلیمر تکنولوژی بر عهده گرفت. در مجموع ساخت این آکواریوم 12.8 میلیون یورو هزینه برده است. قطر این آکواریوم استوانه ای شکل 12 متر است و بر روی فونداسیونی 9 متری قرار گرفته است. این سازه در مجموع از 41 صفحه اکریلیکی مدل R-Cast ساخته شده که از این تعداد 26 صفحه برای فضای داخلی و 15 صفحه برای سطح خارجی آن به کار گرفته شده است. به علاوه 16 قطعه اتصالی که از آن ها در این سازه استفاده شده است.

 

 

این سازه که تحت حمایت و اداره موسسه حیات دریایی برلین است شامل 1 میلیون لیتر آب دریا می شود. در این آکواریوم از بیش از 1500 ماهی از 50 گونه مختلف نگهداری می شود. در تور گردشگری موسسه حیات دریایی برلین، بازدیدکنندگان از 30 مخزن مختلف نگهداری ماهی بازدید می کنند که به بازدید از این آسانسور-آکواریوم استوانه ای ختم می شود. ظرفیت این بالابر دو طبقه 48 نفر به علاوه یک راهنما است، این بازدید 30 دقیقه به طول می انجامد. در مقایسه با میانگین سطح دستمزد در اروپا و آمریکا، بلیط این بازدید نیز تقریبا ارزان محسوب می شود. بزرگسالان برای دیدن این آکواریوم می بایست 13 یورو و کودکان 10 یورو بپردازند.

 


در این آکواریوم از ماهی های استوایی ای مثل گراز ماهی، ماهی کله قوز دار وراس،بادکنک ماهی،جراح ماهی، سرباز ماهی و چندین و چند نوع دیگر ماهی نگه داری می شود. بازدیدکنندگان می توانند این شانس را داشته باشند تا شاهد تمیز کردن آکواریوم توسط سه یا چهار غواص نیز باشند. کاری که معمولا هر روز به جز شنبه و یکشنبه بین ساعت 11 تا 1 ظهر انجام می شود. همچنین غذا دادن به ماهی ها از جمله کار های هیجان انگیزی است که می توان شاهد آن بود.

 

 
 
 
 
Itc Grand Central نام هتل
هند کشور
Mumbai شهر
Antis نام هتل
TURKEY کشور
Istanbul شهر
Curzon Suites نام هتل
هند کشور
Bangalore شهر
Trident Udaipur نام هتل
هند کشور
Udaipur شهر
Imperial Hua Hin Beach Resort نام هتل
THAILAND کشور
ChaAmHuaHinandWest شهر
Tegal Sari Accommodation نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Bodrum Holiday Resort and Spa نام هتل
TURKEY کشور
Bodrum شهر
Radisson Blu Hotel Abu Dhabi Yas Island نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
AbuDhabi شهر
Emir نام هتل
TURKEY کشور
Antalya شهر
The Marmara Bodrum نام هتل
TURKEY کشور
Bodrum شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 325
    بازدید امروز 62591
    بازدید ماه 1504769
 
 
Scroll