slider - left - Behsa

slider - left

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

عجیب ترین کتابخانه دنیا

1393/04/05

این کتابخانه قدیمی ترین و سومین کتابخانه بزرگ عمومی در شهر کانزاس ایالت متحده آمریکا است و ازجمله متفاوت ترین کتابخانه های جهان به لحاظ شکل ظاهری و نمای ساختمان به شمار می آید.

 کتابخانه عمومی شهر کانزاس در سال 1873 ساخته شد. در آن زمان به عنوان کتابخانه عمومی مدرسه مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه به یکی از شناخته شده ترین کتابخانه های جهان تبدیل شده است.

این کتابخانه در سال 1889 تبدیل به کتابخانه عمومی شهر کانزاس شد. در سال 1897 ساختمان جدید این کتابخانه با هزینه 200 هزار دلاری افتتاح شد و یک سال بعد استفاده برای عموم مردم آزاد شد.

 


بین سال های 1960 تا 1980 این کتابخانه مجددا وسعت یافت و سال 1988 کاملا به شکل مستقل درآمد.

 


 

کتابخانه عمومی شهر کانزاس از سنگ ساخته شده و در شب با استفاده از چراغ های تزیینی نمای آن بسیار دیدنی می شود.

در میان این کتاب ها می توان به کتاب «ارباب حلقه ها» نوشته جی. آر. آر. تالکین، «داستان دو شهر» چارلز دیکنر، «فارنهایت 451» ری بردبری و ... اشاره کرد که در نمای بیرونی این کتابخانه دیده می شوند.

همچنین این کتابخانه در کنار استفاده از جذابیت های بصری، برنامه های گوناگونی را برای جذب مخاطب انجام داده است. جذابیت های بصری، بازی های تفریحی برای نوجوانان، جلسات شعر و موسیقی و ... از اقداماتی است که این کتابخانه به مخاطبان خود ارائه می دهد.

 


کتابخانه عمومی شهر کانزاس دارای حدود از 2.5 میلیون کتاب، سی دی، فایل های صوتی و تصویری می باشد. مجموعه های ویژه آن، مستقر در کتابخانه مرکزی میسوری می باشد و شامل تاریخچه محلی شهر کانزاس، مواد اصلی تولید شده، اخبار، کارت پستال ها، عکس ها، نقشه ها و غیره است.

کتابخانه عمومی شهر کانزاس در سال 2011 به عنوان عجیب ترین کتابخانه جهان انتخاب شده است.مسئولان این کتابخانه برای جلب توجه بیشتر مردم به مطالعه، نمای بیرونی این کتابخانه را به شکل کتاب طراحی کرده اند. به طوری که دیوار این کتابخانه با نمایی از 22 کتاب کلاسیک طراحی و ساخته شده است.

 

 

 

 

 


 
 
 
 
Santa Grand Hotel West Coast نام هتل
SINGAPORE کشور
Singapore شهر
Himalaya نام هتل
NEPAL کشور
Kathmandu شهر
Hilton Dubai Jumeirah نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Dubai شهر
Pokhara Grande نام هتل
NEPAL کشور
Pokhara شهر
Swissotel Ankara نام هتل
TURKEY کشور
Ankara شهر
Furat Cham Palace نام هتل
SYRIA کشور
DeirEzZor شهر
Holiday Inn Resort Goa نام هتل
هند کشور
Goa شهر
Kima Bajo Resort & Spa نام هتل
اندونزی کشور
Sulawesi شهر
Vendome Plaza نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Dubai شهر
Kafkas نام هتل
TURKEY کشور
Istanbul شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 2649
    بازدید امروز 46144
    بازدید ماه 1534849
 
 
Scroll