slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

عجیب ترین کتابخانه دنیا

1393/04/05

این کتابخانه قدیمی ترین و سومین کتابخانه بزرگ عمومی در شهر کانزاس ایالت متحده آمریکا است و ازجمله متفاوت ترین کتابخانه های جهان به لحاظ شکل ظاهری و نمای ساختمان به شمار می آید.

 کتابخانه عمومی شهر کانزاس در سال 1873 ساخته شد. در آن زمان به عنوان کتابخانه عمومی مدرسه مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه به یکی از شناخته شده ترین کتابخانه های جهان تبدیل شده است.

این کتابخانه در سال 1889 تبدیل به کتابخانه عمومی شهر کانزاس شد. در سال 1897 ساختمان جدید این کتابخانه با هزینه 200 هزار دلاری افتتاح شد و یک سال بعد استفاده برای عموم مردم آزاد شد.

 


بین سال های 1960 تا 1980 این کتابخانه مجددا وسعت یافت و سال 1988 کاملا به شکل مستقل درآمد.

 


 

کتابخانه عمومی شهر کانزاس از سنگ ساخته شده و در شب با استفاده از چراغ های تزیینی نمای آن بسیار دیدنی می شود.

در میان این کتاب ها می توان به کتاب «ارباب حلقه ها» نوشته جی. آر. آر. تالکین، «داستان دو شهر» چارلز دیکنر، «فارنهایت 451» ری بردبری و ... اشاره کرد که در نمای بیرونی این کتابخانه دیده می شوند.

همچنین این کتابخانه در کنار استفاده از جذابیت های بصری، برنامه های گوناگونی را برای جذب مخاطب انجام داده است. جذابیت های بصری، بازی های تفریحی برای نوجوانان، جلسات شعر و موسیقی و ... از اقداماتی است که این کتابخانه به مخاطبان خود ارائه می دهد.

 


کتابخانه عمومی شهر کانزاس دارای حدود از 2.5 میلیون کتاب، سی دی، فایل های صوتی و تصویری می باشد. مجموعه های ویژه آن، مستقر در کتابخانه مرکزی میسوری می باشد و شامل تاریخچه محلی شهر کانزاس، مواد اصلی تولید شده، اخبار، کارت پستال ها، عکس ها، نقشه ها و غیره است.

کتابخانه عمومی شهر کانزاس در سال 2011 به عنوان عجیب ترین کتابخانه جهان انتخاب شده است.مسئولان این کتابخانه برای جلب توجه بیشتر مردم به مطالعه، نمای بیرونی این کتابخانه را به شکل کتاب طراحی کرده اند. به طوری که دیوار این کتابخانه با نمایی از 22 کتاب کلاسیک طراحی و ساخته شده است.

 

 

 

 

 


 
 
 
 
Aviatrans Hotel نام هتل
ارمنستان کشور
Yerevan شهر
Edsa Shangri-la نام هتل
PHILIPPINES کشور
MetroManila شهر
Phanganburi Resort & Spa نام هتل
THAILAND کشور
KohSamuiandArea شهر
Sahara Star نام هتل
هند کشور
Mumbai شهر
Chaweng Beachcomber نام هتل
THAILAND کشور
KohSamuiandArea شهر
Fourpoints By Sheraton Bangkok نام هتل
THAILAND کشور
Bangkok شهر
Ritz-Carlton Tokyo نام هتل
JAPAN کشور
Tokyo شهر
Pride Biznotel نام هتل
هند کشور
Pune شهر
B&B Inn Baishiqiao نام هتل
چین کشور
BeijingPeking شهر
Sena Place نام هتل
THAILAND کشور
Bangkok شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 1780
    بازدید امروز 41536
    بازدید ماه 1294124
 
 
Scroll