slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

جاده نفس گیر

جاده اقیانوس اطلس یکی از وهم انگیزترین و هیجان انگیزترین موارد احداث جاده در قرن حاضر به شمار می رود. این جاده زیبا در شمال نروژ ساخته شده و نمونه ای تحسین برانگیز از هنر مهندسین نروژی در عرصه جاده سازی و پل سازی است.

 

 

این جاده پر پیچ و خم که 8 کیلومتر و 274 متر طول دارد، روستای کارواگ را به وِوانگ متصل می سازد. در این مسیر، مکان های مناسبی برای استراحت، قدم زدن و انجام تفریحات دیگر نظیر ماهیگیری و اسکوبا دایوینگ برای گردشگران در نظر گرفته شده است. این جاده مرکب از چند روگذر، هشت پل، چهار مکان برای استراحت و تماشای مناظر اطراف و نیز چند مکان ویژه گردشگران است.

 

 

ساخت این مسیر اتصالاتی از اول اوت 1983 آغاز شد و در 7 ژوئیه 1989 افتتاح گشت. جاده مزبور با صرف هزینه ای معادل 122 میلیون کرون نروژ ساخته شده است. قرار بود 25 درصد این مبلغ از طریق عوارض جاده ای و مابقی از طریق بودجه اختصاص یافته تامین شود. هر چند در ابتدا پیش بینی شده بود که به مدت 15 سال عوارض جاده ای بر این بزرگراه وضع شود ولی این برنامه در سال 1999 متوقف شد و دریافت عوارض منتفی گشت. جاده مزبور که از زمان ساخت تا کنون توانسته 12 طوفان را پشت سر بگذارد، اکنون به یک جاذبه توریستی تبدیل شده است. در جاده نفس گیر اقیانوس اطلس که از آن به عنوان یک میراث فرهنگی نروژ و یکی از جاده های برتر این کشور یاد می شود، تا کنون فیلم های زیادی تصویربرداری شده است. عبور از این جاده زیبایی و هیجان خاص خود را دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
Galata Istanbul نام هتل
TURKEY کشور
Istanbul شهر
Best Western La Vinci نام هتل
BANGLADESH کشور
Dhaka شهر
Cititel Express Kuala Lumpur نام هتل
مالزی کشور
KualaLumpur شهر
Batukarang Lembongan Resort & Day Spa نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Royal Ascot نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Dubai شهر
Tulip Inn, Mandawa نام هتل
هند کشور
Mandawa شهر
Germanus Hotel نام هتل
هند کشور
Madurai شهر
City Park نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Beach Boutique Resort نام هتل
THAILAND کشور
Krabi شهر
Baan Khaolak Resort نام هتل
THAILAND کشور
KhaoLakandPhangNga شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 886
    بازدید امروز 25052
    بازدید ماه 1113759
 
 
Scroll