slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

زیباترین خیابان دنیا

1393/03/25

حدود 18 میلیون جاده آسفالت در دنیا وجود دارد که با هم شبکه ای عظیم را تشکیل می دهند. برخی از آنها به شهرها و روستاها می رسند و برخی دیگر به جنگل های یا چشم اندازهای دورافتاده منتهی می شوند. بیشتر خیابان ها شبیه هم هستند و ویژگی خاصی را نمی توان در میان آنها پیدا کرد که آنها را از هم متمایز کند.
 
اما هستند خیابان هایی که بسیار زیبا هستند و با یک بار عبور از آنها، خاطره شان همیشه در ذهن شما باقی خواهند ماند. به طور مثال، باید به خیابان ولی عصر تهران اشاره کنیم. درختانی که به عمد جلو و عقب کاشته شده اند، بر سر سراسر این خیابان طویل سایه افکنده اند و یکی از زیباترین خیابان های کشور ایران را ساخته اند.

در میان همه خیابان های زیبا در سراسر دنیا، ما خیابانی در برزیل را انتخاب کرده ایم که چشم انداز بسیار زیبایی دارد. همه زیبایی آن نیز به واسطه درختان بلندی است در دوطرف آن کاشته شده اند. این خیابان Rua Gonçalo de Carvalho نام و 500 متر درازا دارد. در سراسر این خیابان بناهای تاریخی نیز وجود دارد و گردشگران بسیاری به آنجا می روند. درختان این خیابان همچون ستون های بلند در کنار خیابان صف شده اند و تونل سبزی ایجا کرده اند.

شاید تا حدی بتوان آن را به همین خیابان ولی عصر خودمان تشبیه کرد. این درختان بیش از 70 سال است که در این خیابان زندگی می کنند. البته ابتدا جنبه زینتی نداشتند و برای تصفیه هوا کاشته شده بودند. اما در سال 2005 میلادی، برای ساختن پارکینگ شهری اجازه قطع تعدادی از این درخت ها گرفته شد اما بسیار جالب بود که مردم در مقابل این تصمیم اعتراض کردند. همین حمایت خودجوش مردم موجب شد تا همه درختان همچنان در جای خود باقی بمانند و زیبایی این خیابان از بین نرود.

چندی پیش این خیابان به عنوان میراث محیطی، فرهنگی و اکولوژی معرفی شده است.

 

 

 

 


 
 
 
 
Pinnacle Lumpinee نام هتل
THAILAND کشور
Bangkok شهر
Kosgoda Beach Resort نام هتل
SRILANKA کشور
ColomboandSouthWestCoast شهر
Panna Vilas نام هتل
هند کشور
Udaipur شهر
Qinn Laleli نام هتل
TURKEY کشور
Istanbul شهر
The Bale نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Perfect Hotel نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
The Blue Water نام هتل
SRILANKA کشور
ColomboandSouthWestCoast شهر
Ramee California Hotel نام هتل
BAHRAIN کشور
Bahrain شهر
Parkland Kailash Colony نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Grand Moov نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Dubai شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 1564
    بازدید امروز 37000
    بازدید ماه 1274880
 
 
Scroll