slider - left - Behsa

slider - left

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

عمامه بستن دختران جوان در چین

1393/03/24

بدون ترید هر انسانی نسبت به آنچه که از نیاکان خود به ارث می برد علاقمند است.سعی می نماید از انها به بهترین نحو محافظت و نگهداری نماید.این اموال دست به دست و نسل به نسل به دیگری می رسد و یاد گذشتگان در دلها زنده می شود.اما برخی مواقع انسان چیزهایی را می شنود و می بیند که باعث تعجب و حیرت است.

 

 

در جنوب غرب ایالتی از چین قبیله ای وجود دارد که عمامه های عجیب به سر می گذارند.در واقع عمامه آنها ساخته شده از موی اجداد و نیاکان مرده آنهاست.تعجب نکنید!مادر هنگام شانه کردن،موهایی که از سر می ریزد را جمع اوری نموده و هنگامی که دخترش قصد ازدواج دارد موهایش را به او اهدا می نماید.

 


این عمل همچنان تکرار می گردد و موهای مادر،مادربزرگ و نسل اندر نسل به هم بافته شده و حاصل موی نسل عمامه ای می شود که دختران جوان در مراسم خاص به سر می گذارند.باستانشناس 27 ساله خانم  شو تو می گوید برخی از عمامه ها بیش از صدها سال قدمت دارند.انها پس از گذشت سالها براق و تمیزند.افراد به خوبی از انها نگهداری می نمایند.

 


اهالی روستای Suojia در جنوب غرب ایالت Guizhou موهای مادران و مادربزرگان خود را نسل به نسل به دختران خود هدیه می دهند.دختران نسبت به نگهداری و تمیزی انها حساسیت ویژه دارند.موهای تنیده شده در مراسم خاص سال من جمله مراسم ازدواج توسط دختران جوان به سر گذاشته می شود.موهای بافته شده به دور شاخ گاوی که روی سر قرار دارد بسته می شود.

 


به گفته خانم باستانشناس گاو در برخی از مناطق چین که جمعیت انها بیش از 5 هزار نفر نیست سمبل مقدسی است.آنها بدین صورت هم به گاو احترام می گذارند و هم سنت اجداد و نیاکان خود را پاس می دارند.خانم شوتو می افزاید برخی از افراد تاریخ را در کتابها جستجو می کنند اما افراد این مناطق میراث دار نیاکان خود با بستن عمامه هایی هستند که از موی مادران و نیاکان انهاست.

 


 
 
 
 
The Mirador نام هتل
هند کشور
Mumbai شهر
Alam Gili نام هتل
اندونزی کشور
Lombok شهر
Baia نام هتل
TURKEY کشور
Bodrum شهر
Maia Beacon Residences نام هتل
هند کشور
Bangalore شهر
Sharjah Premiere Hotel & Resort نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Sharjah شهر
Oberoi Udai Vilas نام هتل
هند کشور
Udaipur شهر
D-Villa Residence Kuala Lumpur نام هتل
مالزی کشور
KualaLumpur شهر
Beringgis Beach Resort نام هتل
مالزی کشور
KotaKinabaluandSabah شهر
Samara نام هتل
TURKEY کشور
Bodrum شهر
Naumi Hotel نام هتل
SINGAPORE کشور
Singapore شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 1216
    بازدید امروز 37455
    بازدید ماه 1331615
 
 
Scroll