slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

متفاوت ترین چادر دنیا

1393/01/31

در بسیاری از مناطقی که دچار زلزله یا بلایایی طبیعی دیگر می شوند، برای اسکان آسیب دیده ها از چادر استفاده می شود اما این چادرها با مشکلاتی نیز همراه هستند که از جمله مهمترین آن ها می توانیم به سخت بودن نصب آن ها و همچنین ایمن نبودن اشاره کنیم.

پروژه جدید که در حال فعالیت تحت سرپرستی  ابر سیکالی است قصد دارد دنیای تمام چادرها را متفاوت کند. این چادرهای نجات از جنس خاصی ساخته شده اند که سبک تر، ایمن تر، قوی تر و ارزان تر خواهد بود تا زندگی را برای آسیب دیده ها راحت تر کند و کمتر دچار مشکلات مختلف شوند.

از جمله مهمترین امکاناتی که این چادرها قرار است داشته باشند سیستم های سرمایشی، گرمایشی، تامین آب و برق است. همچنین با توجه به جنس این چادرها به راحتی می توان داخل آن ها را طبقه بندی کرد و اتاق های جدیدی را به آن اضافه یا کم کرد.

این چادرها از یک ترکیب خاص که از سبدسازی های سنتی، پوست مار و پولک و همچنین پرده های کرکره ای الهام گرفته شده ، به وجود آمده. حالت ارتجاعی آن اجازه می دهد تا در کمتر از 30 ثانیه چادر سرپاشده و آماده استفاده باشد. همچنین سیستم ها درونی آن می توانند آب باران را ذخیره و با وجود سلول های خورشیدی برق تولید کنند.

این پروژه در طول انجام است و تا به حال چند نمونه از این چادرها ساخته شده است اما تا زمان اتمام آن و ورودش به بازار باید 5 سال دیگر صبر کرد.

 

 

 

 
 
 
 
Chiang Mai Ratanakosin Hotel نام هتل
THAILAND کشور
ChiangMai شهر
B Continental نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Mustika Sari Beach نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Club Hotel Falcon نام هتل
TURKEY کشور
Antalya شهر
B-Suite نام هتل
مالزی کشور
Penang شهر
Zeeras Hotel نام هتل
هند کشور
Varanasi شهر
Al wadi Hotel نام هتل
OMAN کشور
Muscat شهر
Parkland Green Valley نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
The Ritz-Carlton Kuala Lumpur نام هتل
مالزی کشور
KualaLumpur شهر
Marina Mandarin Singapore نام هتل
SINGAPORE کشور
Singapore شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 2339
    بازدید امروز 49844
    بازدید ماه 1472238
 
 
Scroll