slider - left - Behsa

slider - left

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

متفاوت ترین چادر دنیا

1393/01/31

در بسیاری از مناطقی که دچار زلزله یا بلایایی طبیعی دیگر می شوند، برای اسکان آسیب دیده ها از چادر استفاده می شود اما این چادرها با مشکلاتی نیز همراه هستند که از جمله مهمترین آن ها می توانیم به سخت بودن نصب آن ها و همچنین ایمن نبودن اشاره کنیم.

پروژه جدید که در حال فعالیت تحت سرپرستی  ابر سیکالی است قصد دارد دنیای تمام چادرها را متفاوت کند. این چادرهای نجات از جنس خاصی ساخته شده اند که سبک تر، ایمن تر، قوی تر و ارزان تر خواهد بود تا زندگی را برای آسیب دیده ها راحت تر کند و کمتر دچار مشکلات مختلف شوند.

از جمله مهمترین امکاناتی که این چادرها قرار است داشته باشند سیستم های سرمایشی، گرمایشی، تامین آب و برق است. همچنین با توجه به جنس این چادرها به راحتی می توان داخل آن ها را طبقه بندی کرد و اتاق های جدیدی را به آن اضافه یا کم کرد.

این چادرها از یک ترکیب خاص که از سبدسازی های سنتی، پوست مار و پولک و همچنین پرده های کرکره ای الهام گرفته شده ، به وجود آمده. حالت ارتجاعی آن اجازه می دهد تا در کمتر از 30 ثانیه چادر سرپاشده و آماده استفاده باشد. همچنین سیستم ها درونی آن می توانند آب باران را ذخیره و با وجود سلول های خورشیدی برق تولید کنند.

این پروژه در طول انجام است و تا به حال چند نمونه از این چادرها ساخته شده است اما تا زمان اتمام آن و ورودش به بازار باید 5 سال دیگر صبر کرد.

 

 

 

 
 
 
 
Royal Orchid Beach Resort & Spa نام هتل
هند کشور
Goa شهر
Keio Plaza Hotel Sapporo نام هتل
JAPAN کشور
Hokkaido شهر
Nazri Resort نام هتل
هند کشور
Goa شهر
Savera نام هتل
هند کشور
Chennai(Madras) شهر
Juhu Plaza نام هتل
هند کشور
Mumbai شهر
The Rani Hotel & Spa نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Railay Princess Resort & Spa نام هتل
THAILAND کشور
Krabi شهر
Nirali Dhani & Resort نام هتل
هند کشور
Jodhpur شهر
Nexus Resort & Spa Karambunai نام هتل
مالزی کشور
KotaKinabaluandSabah شهر
The Deer Park نام هتل
SRILANKA کشور
CulturalTriangle شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 475
    بازدید امروز 55330
    بازدید ماه 1260085
 
 
Scroll