slider - left - Behsa

slider - left

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

خانه ی سفالی

1393/01/31

هنر سفالگری یکی از زیباترین کارهایی است که انسان ها تا به حال انجام داده اند. این هنر بیشتر خود را به شکل سفال های تزئینی یا کوزه های مختلف نشان می دهد و این روزها کمتر افراد به سمت آن می روند ولی هنوز زیبایی خود را حفظ کرده است.

از آنجایی که کار با خاک رس و عمل آوردن آن برای ساخت اشیا مختلف کاری دشوار است، بیشتر اجسام سفالی در اندازه های کوچک هستند اما یک هنرمند کلمبیایی بزرگترین سفال دنیا را ساخته و حالا درون آن زندگی خوب و خوشی را هم دنبال می کند !

اوکتاویو مندوزا هنرمند 64 ساله ای است که برای خود از خاک رس و به سبک سفالگری یک خانه ساخته است و حالا درون آن زندگی می کند. از دور این خانه بیشتر شبیه به خانه های روستایی است که با خاک درست شده اند و روی یک پایه چوبی بنا شده اند اما حالتی خاص به خود گرفته اند.

در این خانه همه امکانات رفاهی وجود دارد و اتاق ها به صورت جالبی طراحی شده اند. برای برق یا آب گرم از سلول های خورشیدی استفاده می شود. نکته جالب این است که حتی تخت خواب یا آشپزخانه نیز به کلی از خاک رس ساخته شده اند و همگی با حرارت تبدیل به سفال گشته اند.

مندوزا از 14 سال پیش کار روی این خانه را آغاز کرده است تا بتواند خانه ای بسازد که درون آن هیچ ماده اضافی به کار نرفته باشد. در این خانه هیچ سیمانی وجود ندارد و حتی آهن نیز نمی توان در آن پیدا کرد. این روزها این طراح ساختمان به دنبال ثبت رکورد جهانی خود است.

 

 

 

 

 
 
 
 
Best Western Shinjuku Astina Tokyo نام هتل
JAPAN کشور
Tokyo شهر
Coconut Grove نام هتل
هند کشور
Goa شهر
Al Pasha نام هتل
SYRIA کشور
Damascus شهر
Park Rotana نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
AbuDhabi شهر
Gural نام هتل
TURKEY کشور
AlanyaArea شهر
Claridges نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Hotel Og-Erim نام هتل
TURKEY کشور
Aydin شهر
Ramada Ajiao Makkah نام هتل
SAUDIARABIA کشور
Makkah شهر
Cha Wan Resort نام هتل
THAILAND کشور
Krabi شهر
Selvi نام هتل
TURKEY کشور
AlanyaArea شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 3410
    بازدید امروز 37324
    بازدید ماه 1524695
 
 
Scroll