slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

خانه ی سفالی

1393/01/31

هنر سفالگری یکی از زیباترین کارهایی است که انسان ها تا به حال انجام داده اند. این هنر بیشتر خود را به شکل سفال های تزئینی یا کوزه های مختلف نشان می دهد و این روزها کمتر افراد به سمت آن می روند ولی هنوز زیبایی خود را حفظ کرده است.

از آنجایی که کار با خاک رس و عمل آوردن آن برای ساخت اشیا مختلف کاری دشوار است، بیشتر اجسام سفالی در اندازه های کوچک هستند اما یک هنرمند کلمبیایی بزرگترین سفال دنیا را ساخته و حالا درون آن زندگی خوب و خوشی را هم دنبال می کند !

اوکتاویو مندوزا هنرمند 64 ساله ای است که برای خود از خاک رس و به سبک سفالگری یک خانه ساخته است و حالا درون آن زندگی می کند. از دور این خانه بیشتر شبیه به خانه های روستایی است که با خاک درست شده اند و روی یک پایه چوبی بنا شده اند اما حالتی خاص به خود گرفته اند.

در این خانه همه امکانات رفاهی وجود دارد و اتاق ها به صورت جالبی طراحی شده اند. برای برق یا آب گرم از سلول های خورشیدی استفاده می شود. نکته جالب این است که حتی تخت خواب یا آشپزخانه نیز به کلی از خاک رس ساخته شده اند و همگی با حرارت تبدیل به سفال گشته اند.

مندوزا از 14 سال پیش کار روی این خانه را آغاز کرده است تا بتواند خانه ای بسازد که درون آن هیچ ماده اضافی به کار نرفته باشد. در این خانه هیچ سیمانی وجود ندارد و حتی آهن نیز نمی توان در آن پیدا کرد. این روزها این طراح ساختمان به دنبال ثبت رکورد جهانی خود است.

 

 

 

 

 
 
 
 
Kupeli نام هتل
TURKEY کشور
Istanbul شهر
Coral Tree نام هتل
هند کشور
Bangalore شهر
Kutberk Boutiqe نام هتل
TURKEY کشور
KemerArea شهر
Away Suansawan Chiang Mai Centara Boutique Collect نام هتل
THAILAND کشور
ChiangMai شهر
Club Palm Garden Keskin نام هتل
TURKEY کشور
Marmaris شهر
Viewdoi Art and Resort نام هتل
THAILAND کشور
ChiangMai شهر
Pacific Hotel Phnom Penh نام هتل
CAMBODIA کشور
PhnomPenh-Central شهر
Furat Cham Palace نام هتل
SYRIA کشور
DeirEzZor شهر
Elite 5 نام هتل
BAHRAIN کشور
Bahrain شهر
Country Lake Nature Lodge نام هتل
THAILAND کشور
Kanchanaburi-Central شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 1967
    بازدید امروز 52959
    بازدید ماه 1464458
 
 
Scroll