slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

خانه ی سفالی

1393/01/31

هنر سفالگری یکی از زیباترین کارهایی است که انسان ها تا به حال انجام داده اند. این هنر بیشتر خود را به شکل سفال های تزئینی یا کوزه های مختلف نشان می دهد و این روزها کمتر افراد به سمت آن می روند ولی هنوز زیبایی خود را حفظ کرده است.

از آنجایی که کار با خاک رس و عمل آوردن آن برای ساخت اشیا مختلف کاری دشوار است، بیشتر اجسام سفالی در اندازه های کوچک هستند اما یک هنرمند کلمبیایی بزرگترین سفال دنیا را ساخته و حالا درون آن زندگی خوب و خوشی را هم دنبال می کند !

اوکتاویو مندوزا هنرمند 64 ساله ای است که برای خود از خاک رس و به سبک سفالگری یک خانه ساخته است و حالا درون آن زندگی می کند. از دور این خانه بیشتر شبیه به خانه های روستایی است که با خاک درست شده اند و روی یک پایه چوبی بنا شده اند اما حالتی خاص به خود گرفته اند.

در این خانه همه امکانات رفاهی وجود دارد و اتاق ها به صورت جالبی طراحی شده اند. برای برق یا آب گرم از سلول های خورشیدی استفاده می شود. نکته جالب این است که حتی تخت خواب یا آشپزخانه نیز به کلی از خاک رس ساخته شده اند و همگی با حرارت تبدیل به سفال گشته اند.

مندوزا از 14 سال پیش کار روی این خانه را آغاز کرده است تا بتواند خانه ای بسازد که درون آن هیچ ماده اضافی به کار نرفته باشد. در این خانه هیچ سیمانی وجود ندارد و حتی آهن نیز نمی توان در آن پیدا کرد. این روزها این طراح ساختمان به دنبال ثبت رکورد جهانی خود است.

 

 

 

 

 
 
 
 
Park Prime Jaipur نام هتل
هند کشور
Jaipur شهر
Royal Palms Tower & Villas نام هتل
هند کشور
Mumbai شهر
Banpu Koh Chang نام هتل
THAILAND کشور
KohChangandTrat شهر
Tunga Paradise نام هتل
هند کشور
Mumbai شهر
Kazakhstan نام هتل
KAZAKHSTAN کشور
Almaty شهر
Railay Princess Resort & Spa نام هتل
THAILAND کشور
Krabi شهر
Ozkaymak Incekum نام هتل
TURKEY کشور
AlanyaArea شهر
Lion Safari Camp نام هتل
هند کشور
SasanGir شهر
Darby Park Executive Suites نام هتل
مالزی کشور
KualaLumpur شهر
Alanya Princess Apart Hotel نام هتل
TURKEY کشور
AlanyaArea شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 1079
    بازدید امروز 41616
    بازدید ماه 1251685
 
 
Scroll