slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

بلند ترین چرخ و فلک دنیا

1393/09/13

تاکنون بلندترین چرخ و فلکی که ساخته شده، Singapore Flyer بوده که در سنگاپور واقع است. ارتفاع این چرخ و فلک به 164.8 متر می رسد و احتمالاً سوار شدن روی آن برای خیلی ها ترسناک و هیجان انگیز است. رکورد جدید توسط چرخ و فلکی در لاس وگاس آمریکا ثبت شده که 2.8 متر بیشتر از فلایر سنگاپوری است و در ادامه ی مطلب شما را با مشخصات و تصاویر زیبای آن آشنا می کنیم.

چرخ و فلک های ویل یکی از بخش های جالب توجه مجموعه ی LINQ محسوب می شود. این مرکز تفریح و سرگرمی توسط مهندسین Arup Engineering برای مرکز Caesars Entertainment ساخته شده است. 28 کابین زیبای کروی شکل روی چرخ و فلک تعبیه شده که نمای کامل 360 درجه ای دارد.

اما بررسی سازه از نظر اعداد و ارقام؛ وزن هر کابین برابر با 19958 کیلوگرم است و 40 نفر در آن جا می شوند. در مجموع 1120 نفر به صورت هم زمان می توانند سوار چرخ و فلک شوند. قطر چرخ و فلک 158.5 متر است که با وجود 2000 لامپ LED سیستم روشنایی آن، در تاریکی شب به نظر عجیب و البته جالب می رسد.

یک دور گردش های ویل حدود 30 دقیقه طول می کشد و هزینه ی سواری آن در روز 24.95 و برای استفاده در هر زمان دلخواهی که Express Pass نام دارد، به 59.95 دلار افزایش می یابد.

شاید تصور کنید که در این چرخ و فلک هم مثل چرخ و فلک های ساده ای که در پارک های کوچک دیده اید، کابین ها به صورت آویزان از دایره ی بزرگ چرخ و فلک طراحی شده اند؛ جالب است بدانید که کابین های بزرگ این چرخ و فلک توسط موتورهای بزرگی چرخانده می شود تا مسافران به صورت عمودی قرار بگیرند.

 این ساختار تنها در مورد 3 چرخ و فلک دیگر مصداق دارد؛ فلایر که در سنگاپور واقع است و به آن اشاره کردیم، چرخ و فلک London Eye به معنی چشم لندن که ارتفاع 135 متری دارد و در انگلستان واقع است و در نهایت ستاره ی استرالیا یا Melbourne Star که تنها 120 متر ارتفاع دارد.

این رکورد چندان ماندنی نیست؛ چرا که قرار است چرخ و فلکی به نام New York Wheel در ساحل Staten Island در سال 2016 افتتاح شود.

 

 


 
 
 
 
Al Mourouj Inn Hotel نام هتل
QATAR کشور
Doha شهر
Club Hotel Titan نام هتل
TURKEY کشور
AlanyaArea شهر
Hard Rock Hotel Penang نام هتل
مالزی کشور
Penang شهر
Nantra de Comfort نام هتل
THAILAND کشور
Bangkok شهر
Beach Boutique Resort نام هتل
THAILAND کشور
Krabi شهر
Armada Petaling Jaya نام هتل
مالزی کشور
KualaLumpur شهر
Heritage Hotel Ipoh نام هتل
مالزی کشور
PangkorandPerak شهر
Dai-Ichi Hotel Ryogoku نام هتل
JAPAN کشور
Tokyo شهر
Waka Namya نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Nihal نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Dubai شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 7289
    بازدید امروز 35957
    بازدید ماه 1262879
 
 
Scroll