slider - left - Behsa

slider - left

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

بلند ترین چرخ و فلک دنیا

1393/01/23

تاکنون بلندترین چرخ و فلکی که ساخته شده، Singapore Flyer بوده که در سنگاپور واقع است. ارتفاع این چرخ و فلک به 164.8 متر می رسد و احتمالاً سوار شدن روی آن برای خیلی ها ترسناک و هیجان انگیز است. رکورد جدید توسط چرخ و فلکی در لاس وگاس آمریکا ثبت شده که 2.8 متر بیشتر از فلایر سنگاپوری است و در ادامه ی مطلب شما را با مشخصات و تصاویر زیبای آن آشنا می کنیم.

چرخ و فلک های ویل یکی از بخش های جالب توجه مجموعه ی LINQ محسوب می شود. این مرکز تفریح و سرگرمی توسط مهندسین Arup Engineering برای مرکز Caesars Entertainment ساخته شده است. 28 کابین زیبای کروی شکل روی چرخ و فلک تعبیه شده که نمای کامل 360 درجه ای دارد.

اما بررسی سازه از نظر اعداد و ارقام؛ وزن هر کابین برابر با 19958 کیلوگرم است و 40 نفر در آن جا می شوند. در مجموع 1120 نفر به صورت هم زمان می توانند سوار چرخ و فلک شوند. قطر چرخ و فلک 158.5 متر است که با وجود 2000 لامپ LED سیستم روشنایی آن، در تاریکی شب به نظر عجیب و البته جالب می رسد.

یک دور گردش های ویل حدود 30 دقیقه طول می کشد و هزینه ی سواری آن در روز 24.95 و برای استفاده در هر زمان دلخواهی که Express Pass نام دارد، به 59.95 دلار افزایش می یابد.

شاید تصور کنید که در این چرخ و فلک هم مثل چرخ و فلک های ساده ای که در پارک های کوچک دیده اید، کابین ها به صورت آویزان از دایره ی بزرگ چرخ و فلک طراحی شده اند؛ جالب است بدانید که کابین های بزرگ این چرخ و فلک توسط موتورهای بزرگی چرخانده می شود تا مسافران به صورت عمودی قرار بگیرند.

 این ساختار تنها در مورد 3 چرخ و فلک دیگر مصداق دارد؛ فلایر که در سنگاپور واقع است و به آن اشاره کردیم، چرخ و فلک London Eye به معنی چشم لندن که ارتفاع 135 متری دارد و در انگلستان واقع است و در نهایت ستاره ی استرالیا یا Melbourne Star که تنها 120 متر ارتفاع دارد.

این رکورد چندان ماندنی نیست؛ چرا که قرار است چرخ و فلکی به نام New York Wheel در ساحل Staten Island در سال 2016 افتتاح شود.

 

 


 
 
 
 
Parkroyal Penang نام هتل
مالزی کشور
Penang شهر
Hadi Apartments نام هتل
TURKEY کشور
Bodrum شهر
Gerard Habitat Hotel Chiang Mai نام هتل
THAILAND کشور
ChiangMai شهر
Prasada Mansion نام هتل
اندونزی کشور
Java-Jakarta شهر
Gazipasa نام هتل
TURKEY کشور
SideArea شهر
Tiger Moon Resort نام هتل
هند کشور
Ranthambhore شهر
Atlet Century Park Jakarta نام هتل
اندونزی کشور
Java-Jakarta شهر
Ipek Palas نام هتل
TURKEY کشور
Istanbul شهر
Padova نام هتل
LEBANON کشور
Beirut شهر
Acacia Hotel Ras Al Khaimah نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
RasAlKhaymah شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 1456
    بازدید امروز 27209
    بازدید ماه 1205315
 
 
Scroll