slider - left - Behsa

slider - left

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

بهشت گمشده ایران

1393/01/07

منطقه و رودخانه موگرمون با داشتن طبیعتی زیبا و بهاری مناظر دل انگیزی را خلق کرده که همه ساله ده ها هزار گردشگر و میهمان نوروزی را به خود جذب می کند.

«منطقه موگرمون» در فاصله ۵ کیلومتری ضلع شرقی شهرستان لنده قرار داشته و شامل روستاهای بنه علیاری(ده غندی)، دشت ناصری(قنبری)، راوک(علی برات)، نهضت، تل قلعه(ده تل)، گرداب سفلی و علیا، وحدت(گلال)، مله قاشکمری، مله آبگاوان، مورجن، ده نسه و دلکون است. طوایف مختلفی از جمله غندی، تاماولی (تا محب علی) و قنبری که هر سه از ایل بزرگ طیبی اند که در این منطقه ساکن هستند.

«موگرمون» که به بهشت گمشده شهرت دارد همچون نگینی در شهرستان لنده و به تبع آن استان کهگیلویه و بویراحمد می درخشد و دارای جاذبه گردشگری و تفریحی مثل رودخانه جن بوده که با داشتن طبیعتی با درختان بسیار زیبا و آب زلالی که از دل کوه می جوشد تفرجگاه زیبا و دل نشینی را برای گردشگران به وجود آورده است.
در کنار این رودخانه شالیزارهای برنج، درخت های طبیعی «مورد» که به شکل منظمی اطراف رودخانه را فرا گرفته، باغات و درختان طبیعی و بکر اطراف رودخانه جلوه خاصی به این منطقه داده است و سرازیر شدن چشمه های زلال در این منطقه به زیبایی و طراوت آن افزوده و چشمه سارهای زیبایی را خلق کرده است.
این منطقه با وجود چندین طرح ماهی به دلیل کیفیت و مرغوبیت ماهی (قزل آلا) از صادرکنندگان مهم ماهی به دیگر شهرهای استان و استان های همجوار بوده و سالانه نقش مهمی در اقتصاد شهرستان ایفا کرده و با اشتغال زایی گامی در جهت به حداقل رساندن بیکاری در این شهرستان برداشته است.
مسیر ارتباطی این منطقه آسفالت بوده و نزدیک به دو سال است که کلنگ ساخت کمپینگ تفرجگاهی به زمین زده شد ولی متأسفانه این پروژه ناتمام مانده است. این منطقه زیبا و بکر متأسفانه با وجود این همه پتانسیل ها و قابلیت هایی که داشته توجه چندانی به آن نشده و امیدواریم که با همت مسئولان استانی و شهرستانی مشکلات این منطقه برطرف گردد تا شاهد رشد سرمایه گذاری و ایجاد مناطق گردشگری باشیم.

 

 

 


 
 
 
 
Heritance Ahungalle نام هتل
SRILANKA کشور
ColomboandSouthWestCoast شهر
Lion Safari Camp نام هتل
هند کشور
SasanGir شهر
Kani Lanka Resort & Spa نام هتل
SRILANKA کشور
ColomboandSouthWestCoast شهر
Planet Residency نام هتل
هند کشور
Mumbai شهر
Link Hotel نام هتل
SINGAPORE کشور
Singapore شهر
Maggies Guest House نام هتل
هند کشور
Goa شهر
The Brunton Boatyard نام هتل
هند کشور
Kochi-Cochin شهر
Mavi Holiday Village نام هتل
TURKEY کشور
Bodrum شهر
Oakwood Premier نام هتل
هند کشور
Pune شهر
Howard Johnson Paragon نام هتل
چین کشور
BeijingPeking شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 1549
    بازدید امروز 48072
    بازدید ماه 1514393
 
 
Scroll