slider - left - Behsa

slider - left

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

عجیب ترین سیستم های دفاعی طبیعت

1392/12/15

یکی از ویژگی هایی که به موجودات مختلف قدرت رویارویی با مشکلات را می دهد سیستم دفاعی است. سم های مختلف و یا پنجه های کشنده از جمله مهمترین سیستم های دفاعی هستند. در میان حیوانات البته برخی سیستم های بسیار ساده و یا عجیبی دارند که بد نیست با آن ها آشنا شوید:

** مورچه انفجاری

 

 

یکی از شیوه های بسیار عجیب برای دفاع شخصی در میان حیوانات مخصوص مورچه انفجاری است که بیشتر در مالزی دیده می شود. این مورچه بدنی بزرگ همراه با دانه های انفجاری دارد که باعث می شود با احساس کردن خطر خودش را منفجر کند. این انفجار البته همراه با خارج شدن ماده ای سمی است که می تواند انسان ها را کمی گیج و البته حیوانات کوچک را بکشد.

** سمندر آبی مراکش

 

 

سمندر آبی مراکش سیستمی بسیار ساده اما خطرناک و عجیب دارد. او با احساس کردن کمترین خطری تمام استخوان های بدنش را از پوستش عبور می دهد و همه آن ها را وارد بدن دشمن می کند. این استخون ها بسیار تیز و کشنده هستند درحالی که سمندر خودش دردی را احساس نمی کند. در طبیعت تا به حال حیوانات بسیاری بوده اند که به دست این سمندر آبی کشته شده اند.

** اختاپوس جاپتلا

 

 

در اعماق 1000 تا 600 متری اقیانوس ها اختاپوسی کوچک زندگی می کند که سیستم دفاعی جالبی دارد. او می تواند در عرض یک ثانیه و با احساس خطر خود را نامرئی کند. نامرئی شدن اختاپوس باعث می شود تا دیگر دیده نشود و حتی ماهی هایی که از خود نور تولید می کنند نیز او را نمی بینند. این اختاپوس البته اگر بازهم دیده شود سریع خود را به رنگ های مختلف در می آورد تا بار دیگر بتواند در دل دریا ناپدید شود.

** کرکس ترکیه

 

 

یکی از بدترین و البته کثیف ترین سیستم های دفاعی در بدن کرکس ترکیه قرار دارد. او هر گاه احساس کند مورد حمله قرار گرفته است تمامی موادی که در بدن و شکمش وجود دارد روی شکارچی خارج می کند. این کار هم باعث بهم خوردن حال شکارچی می شود و هم اینکه وزن کرکس سبک تر و پرواز آن سریع تر می شود. در برخی از مواقع دیده شده است که کثیفی های این کرکس خیلی سریع زیر نور خورشید آتش هم می گیرند.

 ** خیار دریایی

 

 

 بسیاری از  جانورشناسان بر این اعتقاد هستند که بدترین و حال بهم زن ترین سیستم دفاعی را خیار دریایی دارد. این موجود کوک هنگامی که خطر را احساس کند سریع تمامی اعضای داخلی بدنش را به سمت دشمن پرتاب می کند. این درحالی است که بدن او سمی نیز به همراه دارد که ممکن است هر موجودی را از پا بیاندازد. البته او بعد از این حرکت زنده می ماند و 6 ماه طول می کشد تا بار دیگر بدنش قسمت های از دست رفته را بازسازی کند.

 
 
 
 
Gulf Desert نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Dubai شهر
Pinnacle Lumpinee نام هتل
THAILAND کشور
Bangkok شهر
Kyoto Okura نام هتل
JAPAN کشور
Kyoto شهر
Radisson Blu Hotel Abu Dhabi Yas Island نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
AbuDhabi شهر
Diamond House نام هتل
THAILAND کشور
Bangkok شهر
Sun Villa نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
BSA Mansion Condotel نام هتل
PHILIPPINES کشور
MetroManila شهر
Copthorne Dubai نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Dubai شهر
StarWorld نام هتل
MACAU کشور
Macau شهر
Kervansaray Lara نام هتل
TURKEY کشور
Antalya شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 1750
    بازدید امروز 41484
    بازدید ماه 1294072
 
 
Scroll