slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

مخرب‌ترین حوادث طبیعی 2013

1392/11/01

در سال 2013 میلادی زندگی میلیون ها نفر از مردم جهان تحت تاثیر انواع فجایع و حوادث طبیعی همچون خشکسالی و طوفان های سهمگین و ویرانگر قرار گرفت.

برخی از مخرب ترین و ویران کننده ترین این بلایای طبیعی در سال 2013 میلادی که واکنش های بشردوستانه چشمگیری را به همراه داشته شامل موارد زیر است:

طوفان هایان - فیلیپین

هایان که یکی از شدیدترین طوفان ها در سال گذشته محسوب می شود در هشتم نوامبر بخش های مرکزی این کشور را درنوردید و نزدیک به 6000 کشته برجای گذاشت و بیش از 3.6 میلیون نفر را آواره و بی خانمان کرد. این طوفان اکثر زیرساخت های فیلیپین همچون جاده ها، سیستم آب و فاضلاب و خطوط ارتباطی را تخریب کرد.

طوفان فایلین - هند

فایلین مهیب ترین طوفانی بود که طی 14 سال گذشته در هند رخ داد و زندگی بیش از 13 میلیون نفر از ساکنان آن را مختل کرد. بارش شدید باران و وزش بادهای سهمگین خسارات گسترده ای برجای گذاشت، هرچند در جریان این حادثه طبیعی کمتر از 50 نفر از مردم این کشور جان خود را از دست دادند. دولت هند و سازمان های امدادی با آمادگی کامل برای مقابله با این حادثه طبیعی و تخلیه زود هنگام حدود یک میلیون نفر از ساکنان آسیب پذیر توانستند شدت تلفات آن را کاهش دهند.

طوفان های مانوئل و اینگرید - مکزیک

در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی دو طوفان به طور جداگانه بخش های غربی مکزیک را درنوردید که منجر به وقوع سیل های گسترده و رانش زمین شد. در این حوادث طبیعی تنها در ایالت «گوئررو» زندگی بیش از 200 هزار نفر مختل شد. در شهر «آکاپولکو» نیز گل و لای ناشی از جاری شدن سیل به تخریب ساختمان های مسکونی و آسیب دیدن خودروها منجر شد.

زمین لرزه در ویزایاس - فیلیپین

تنها سه هفته پیش از آنکه طوفان هایان جزیره «ویزایاس» را درنوردد، زمین لرزه ای به بزرگی 7.2 ریشتر همین منطقه را به لرزه درآورد و 222 قربانی برجای گذاشت و 350 هزار نفر را آواره کرد. همچنین بر اثر این زمین لرزه حدود 73 هزار ساختمان مسکونی خسارت دید و یا تخریب شد. علاوه بر این، پیش از آن که طوفان هایان این منطقه درنوردد هزاران نفر از نجات یافتگان این زمین لرزه به دلیل کمبود سرپناه همچنان آواره بودند.

طوفان های آمریکا

در ماه مه سال گذشته میلادی (2013) طوفان شدیدی شهر اوکلاهما را درنوردید که به تخریب چندین خانه منجر شد و ساختمان دو مدرسه ابتدایی به شدت خسارت دید. در این حادثه دست کم 24 تن جان خود را از دست دادند. یک هفته پیش از این حادثه نیز 10 طوفان ویرانگر دیگر در شمال تگزاس گزارش شد که این طوفان ها نیز شش قربانی برجای گذاشتند.

از جمله بلایای طبیعی گسترده دیگر که در سال 2013 میلادی اتفاق افتاد می توان وقوع زمین لرزه و سونامی در جزایر سلیمان، زمین لرزه سیچوآن در چین، خشکسالی آفریقای جنوبی، سیل در ایالت «اوتارخندِ» هند و جاری شدن سیل در ایالت کلرادوی آمریکا اشاره کرد.

 
 
 
 
Sheraton Dhaka نام هتل
BANGLADESH کشور
Dhaka شهر
Ramada Plaza Cheongju نام هتل
SOUTHKOREA کشور
CheongJu شهر
Ashoka Palace نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Villa Rotana نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Dubai شهر
Parkland Kalkaji نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Somerset Salcedo Serviced Residences نام هتل
PHILIPPINES کشور
MetroManila شهر
Ambassador نام هتل
AZERBAIJAN کشور
Baku شهر
Comfort Inn The President نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Casino نام هتل
هند کشور
Kochi-Cochin شهر
Royal Falcon Hotel نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Dubai شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 2471
    بازدید امروز 45760
    بازدید ماه 1534465
 
 
Scroll