slider - left - Behsa

slider - left

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

لوگوی ایران ایر برترین لوگوی خطوط هوایی اعلام شد

1392/08/26

 لوگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به عنوان برترین لوگوی شرکت هوایی به لحاظ بصری در میان تمامی شرکت های هواپیمایی دنیا شناخته شد.

آژانس تخصصی خبر و اطلاعات حمل ونقلی اسکیفت در گزارش اخیر خود ارزیابی از لوگوی شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان داشته و بعد از ارزیابی تمام شرکت های فعال مطرح شده در زمینه صنعت هوایی توسط یاتا، شرکت ایران ایر (هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران) را دارنده برترین لوگوی خدمت رسانی هوایی معرفی کرده است.

اسکیفت در ارزیابی که داشته گفته، لوگوها معمولا شناسه و هویت شرکت ها را مطرح می کنند و اغلب رکت ها و سازمان ها وقتی به جایگاه قابل قبولی می رسند درصدد نمادسازی ویژه برای خود بر می آیند.

صنعت هوایی نیز از این جهت حائز اهمیت است که به واسطه مراوات بین المللی، بیشتر در دید جهانیان و اذهان عمومی است و از این جهت نماد یک شرکت خوب و موفق قطعا در دیدگاه جهانیان ثبت خواهد شد.

این آژانس ضمن اعلام اینکه معیارهای در نظر گرفته شده برای ارزیابی لوگوی شرکت های هوایی به هیچ عنوان دقیق و علمی نیست و صرفا تجربه شهودی را به دنبال دارد، گفته است که ایران ایر دارای لوگویی ویژه است که علاوه بر رعایت تمامی سمبل های صنعت هوایی، از رنگی واحد و خطوطی منحنی شکل استفاده کرده که بر جذابیت های بصری آن افزوده است.

نماد پرندگان در برچسب های اقتصاد هوایی از اولویت بالایی برخوردارند و سایر نشانه ها به دنبال آن می آید؛ به عنوان مثال بسیاری از شرکت ها از پرچم رسمی کشور خود به عنوان برند در لوگو استفاده می کنند یا از ترکیب های رنگی آن بهره می برند؛ از این جهت بعد از سمبل اصلی باید به دنبال نمادهایی این چنینی گشت که تقریبا می توان اولویت دوم را به آن ها داد.

در عرصه کنونی به گفته تحلیلگران این مرکز، شرکت های هوایی جدید و کسانیکه حس قدیمی شدن الگو به آن ها دست می دهد از نمادهای شلوغ و طرح های پر رنگ و لعاب استفاده می کنند که شلوغی در رنگ ها و استفاده از نمادهای متعدد امتیاز منفی برای آن ها به حساب می آید.

در این گزارش اشاره ای به نمادهای کشورهای خاورمیانه و عربی که اغلب از نگارش مرسوم خود استفاده می کنند نیز شده است و الگوهای نوشتاری با استفاده از زیبا نویسی نیز دارای اولویتی شده که علاوه بر جا انداختن نوعی نماد در اذهان عمومی، فرهنگ کشور مورد نظر را یادآور می شود و شرکت های عربی نظیر سعودیا و الامارات از این الگوها برای لوگوی خود استفاده کرده اند.

جالب اینکه در این گزارش به تحریم ایران هم اشاره و گفته شده این لوگو در حالی به عنوان برترین معرفی می شود که خطوط هوایی ایران با تحریم های بین المللی مواجه هستند و شاید ارتباط پروازی با بسیاری از فرودگاه های دنیا نداشته باشد.

استفاده از یک رنگ آرام بخش، استفاده از نماد پرنده و همچنین سمبلی پیچ در پیچ و به نوعی انعطافی منجر به این شد که این برند در برابر سایرین دارای جایگاه متمایزی شود.

لوگوی ایران ایر در سال 1340 شمسی توسط طراح ایرانی ادوارد زهرابیان که در آن زمان 22 سال داشت طراحی شد و در سال 1341 به عنوان نشان رسمی "هما" ثبت گردید.

بعد از ایران ایر، شرکت های هوایی نظیر الامارات، صربستان ایر، آلاسکا ایرلاین، Cathay Pacific، کانادا ایر، امریکن ایرلاین، لوفتانزا، باهاماس ایر، Air KBZ (در میانمار) و... آمده است. لوگوی سیشل ایر ایسلند نیز به عنوان سی امین (30) لوگوی برتر شرکت های هوایی در دنیا شناخته شده است.

 
 
 
 
Naman Palace نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Oberoi Grand نام هتل
هند کشور
Kolkata-Calcutta شهر
Royal Palace نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Legacy River Kwai Resort نام هتل
THAILAND کشور
Kanchanaburi-Central شهر
Marvel Umed نام هتل
هند کشور
Jodhpur شهر
Chiangmai Grandview Hotel نام هتل
THAILAND کشور
ChiangMai شهر
La Cigale نام هتل
QATAR کشور
Doha شهر
Royal City نام هتل
THAILAND کشور
Bangkok شهر
Airport International نام هتل
هند کشور
Mumbai شهر
Dorsett Regency Kuala Lumpur نام هتل
مالزی کشور
KualaLumpur شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 1326
    بازدید امروز 29569
    بازدید ماه 1232402
 
 
Scroll