slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

لوگوی ایران ایر برترین لوگوی خطوط هوایی اعلام شد

1392/08/26

 لوگوی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به عنوان برترین لوگوی شرکت هوایی به لحاظ بصری در میان تمامی شرکت های هواپیمایی دنیا شناخته شد.

آژانس تخصصی خبر و اطلاعات حمل ونقلی اسکیفت در گزارش اخیر خود ارزیابی از لوگوی شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان داشته و بعد از ارزیابی تمام شرکت های فعال مطرح شده در زمینه صنعت هوایی توسط یاتا، شرکت ایران ایر (هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران) را دارنده برترین لوگوی خدمت رسانی هوایی معرفی کرده است.

اسکیفت در ارزیابی که داشته گفته، لوگوها معمولا شناسه و هویت شرکت ها را مطرح می کنند و اغلب رکت ها و سازمان ها وقتی به جایگاه قابل قبولی می رسند درصدد نمادسازی ویژه برای خود بر می آیند.

صنعت هوایی نیز از این جهت حائز اهمیت است که به واسطه مراوات بین المللی، بیشتر در دید جهانیان و اذهان عمومی است و از این جهت نماد یک شرکت خوب و موفق قطعا در دیدگاه جهانیان ثبت خواهد شد.

این آژانس ضمن اعلام اینکه معیارهای در نظر گرفته شده برای ارزیابی لوگوی شرکت های هوایی به هیچ عنوان دقیق و علمی نیست و صرفا تجربه شهودی را به دنبال دارد، گفته است که ایران ایر دارای لوگویی ویژه است که علاوه بر رعایت تمامی سمبل های صنعت هوایی، از رنگی واحد و خطوطی منحنی شکل استفاده کرده که بر جذابیت های بصری آن افزوده است.

نماد پرندگان در برچسب های اقتصاد هوایی از اولویت بالایی برخوردارند و سایر نشانه ها به دنبال آن می آید؛ به عنوان مثال بسیاری از شرکت ها از پرچم رسمی کشور خود به عنوان برند در لوگو استفاده می کنند یا از ترکیب های رنگی آن بهره می برند؛ از این جهت بعد از سمبل اصلی باید به دنبال نمادهایی این چنینی گشت که تقریبا می توان اولویت دوم را به آن ها داد.

در عرصه کنونی به گفته تحلیلگران این مرکز، شرکت های هوایی جدید و کسانیکه حس قدیمی شدن الگو به آن ها دست می دهد از نمادهای شلوغ و طرح های پر رنگ و لعاب استفاده می کنند که شلوغی در رنگ ها و استفاده از نمادهای متعدد امتیاز منفی برای آن ها به حساب می آید.

در این گزارش اشاره ای به نمادهای کشورهای خاورمیانه و عربی که اغلب از نگارش مرسوم خود استفاده می کنند نیز شده است و الگوهای نوشتاری با استفاده از زیبا نویسی نیز دارای اولویتی شده که علاوه بر جا انداختن نوعی نماد در اذهان عمومی، فرهنگ کشور مورد نظر را یادآور می شود و شرکت های عربی نظیر سعودیا و الامارات از این الگوها برای لوگوی خود استفاده کرده اند.

جالب اینکه در این گزارش به تحریم ایران هم اشاره و گفته شده این لوگو در حالی به عنوان برترین معرفی می شود که خطوط هوایی ایران با تحریم های بین المللی مواجه هستند و شاید ارتباط پروازی با بسیاری از فرودگاه های دنیا نداشته باشد.

استفاده از یک رنگ آرام بخش، استفاده از نماد پرنده و همچنین سمبلی پیچ در پیچ و به نوعی انعطافی منجر به این شد که این برند در برابر سایرین دارای جایگاه متمایزی شود.

لوگوی ایران ایر در سال 1340 شمسی توسط طراح ایرانی ادوارد زهرابیان که در آن زمان 22 سال داشت طراحی شد و در سال 1341 به عنوان نشان رسمی "هما" ثبت گردید.

بعد از ایران ایر، شرکت های هوایی نظیر الامارات، صربستان ایر، آلاسکا ایرلاین، Cathay Pacific، کانادا ایر، امریکن ایرلاین، لوفتانزا، باهاماس ایر، Air KBZ (در میانمار) و... آمده است. لوگوی سیشل ایر ایسلند نیز به عنوان سی امین (30) لوگوی برتر شرکت های هوایی در دنیا شناخته شده است.

 
 
 
 
The Chedi Club At Tanah Gajah نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Fragrance Hotel - Rose نام هتل
SINGAPORE کشور
Singapore شهر
Incredible Home Stay نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Hotel 81 Star نام هتل
SINGAPORE کشور
Singapore شهر
Ambassador, Mumbai نام هتل
هند کشور
Mumbai شهر
Ivory Suvarnabhum, The نام هتل
THAILAND کشور
Bangkok شهر
La Mer Delta Alara نام هتل
TURKEY کشور
AlanyaArea شهر
Railay Village Resort نام هتل
THAILAND کشور
Krabi شهر
Puri Bambu نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Dream نام هتل
هند کشور
Kochi-Cochin شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 944
    بازدید امروز 46141
    بازدید ماه 1339752
 
 
Scroll