slider - left - Behsa

slider - left

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

شهرهایی که نباید در آن پا گذاشت

1392/08/25

موگادیشو

اینجا شهری است که به خاطر جنگ داخلی و خشونت سیاسی چند پاره شده و خطرات جدی و حتی مرگ در کمین ساکنین شهر و گردشگران نشسته است.

جنگ میان گروه تند رو و مسلح الشباب و دولت موقت سومالی و همچنین دیده بانان صلح اتحادیه آفریقا منجر به کشته و زخمی شدن هزاران نفر شده به این جنگ های مرگبار اضافه کنید

حضور دزدان دریایی، آدم ربایی، جنگ های قبیله ای و حملات تروریستی که هر کدام از آنها شاید دلیلی کافی باشد برای توجیه اینکه نباید به این شهر سفر کنید، اینجا آنقدر خطرناک است که حتی خیلی از مردم محلی هم اگر بتوانند آنجا را ترک می کنند، آنهایی هم که خانه خود را ترک نکردند یا نمی توانند ترک کنند،

مجبورند خطر مرگ را به جان بخرند؛ مرگی که احتمال دارد هر روز به سراغشان بیاید. در آشفته بازار این شهر هیچ کس نمی تواند دقیقاً بگوید در هر ماه چند نفر جان خود را بر اثر جنگ داخلی از دست می دهند اما بدون هیچ تردیدی می توان گفت این شهر در حال حاضر یکی از خطرناک ترین شهر های جهان است.

 

سیو داد خوارز، مکزیک

این شهر اگر برای گردشگران بوی مرگ می ده اما برای قاچاقچیان مواد مخدر یکی از بهترین و امن ترین نقاط دنیاست، می پرسید چرا چون پلیس های آن فاسد هستند.

این شهر مرزی مکزیک هر روز صحنه نبرد قاچاقچیان مواد مخدر است بنابراین معضلات دیگری از جمله آدم  ربایی، ترور و درگیری های خشونت بار میان گنگستر ها را به خود به همراه دارد.

البته میزان قتل ها از سال گذشته تاکنون کاهش یافته شاید به خاطر فرار هزاران نفر از شهر و همچنین سلطه یک کارتل مواد مخدر، اما وضعیت سیو داد خوارز هنوز خطرناک و هشدار دهنده است؛ به خصوص برای زنان هر لحظه ممکن است در این شهر یکی از سران باند های قاچاق دستگیر شود و همین مسئله منجر به بروز مشکلات و خشونت های دیگر شود.

 

سن پدروسولا، هندوراس

از هر 100 هزار نفر در این شهر، 159 نفر کشته می شوند. این مرکز صنعتی هندوراس که در شمال غربی این کشور قرار دارد، به خاطر تجارت مواد مخدر یکی از خطرناک ترین شهر های جهان محسوب می شود. به این معضل، فساد فقر شدید و خشونت های باند های گنگستری را هم اضافه کنید.

خب با این حساب دیگر تعجب نمی کنید که چرا به این شهر لقب «پایتخت قتل جهان» را داده اند.

 

بلم، برزیل

چشم انداز اقتصادی برزیل شاید فواید زیادی را برای این شهر با خود به همراه داشته باشد اما این پیشرفت یک بدی هم دارد و آن این است که هرچه شهروندان این شهر پولدارتر و پولدارتر می شوند کوکائین بیشتری می خرند

بلم با موقعیت استراتژیک و همچنین جنگل های انبوهش، یکی از بهترین ها کانال ها برای توزیع کوکائین و سایر گونه های مواد مخدر در سراسر برزیل و سایر نقاط جهان محسوب می شود.

خشونت مفرط و آمار بالای قتل مرتبط با قاچاق مواد مخدر، تنها معضلات بلم نیست. در این شهر اگر فعال سیاسی یا اجتماعی باشید و علیه نابودی جنگل های بارانی اعتراض کرده یا از اصلاحات حمایت کنید، ممکن است جان خود را از دست بدهید.

 

 

کاراکاس، ونزوئلا

پایتخت ونزوئلا از نظر آمار قتل، ششمین شهر مرگبار جهان است. فقط در سال 2011 در ازای هر 100 هزار نفر ساکن این شهر، 7/98 درصد قتل رخ داده است.

این شهر یکی از مسیر های اصلی قاچاق مواد مخدر در آمریکای جنوبی محسوب می شود. این مشکلاتی که در این شهر وجود دارد، فقط به خشونت های باند های گنگستری و قاچاق مواد مخدر خلاصه نمی شود.

با وجود آنکه نفت خیز بودن این شهر، وضعیت اقتصادی اش را بهبود بخشیده اما سطح فقر هنوز به اندازه ای بالاست که ساکنینش را به ارتکاب جرم وا دارد.

هر روزه در هر گوشه کاراکاس این خطر وجود دارد که سرقتی صورت گیرد اما آنچه وضعیت این شهر را وخیم تر کرده این است که مسئولان پلیس و دستگاه قضایی نمی توانند کنترل زیادی روی معضلات داشته باشند. هیچ کنترلی روی خرید و فروش اسلحه وجود ندارد. کاری از دست پلیس هم برنمی آید. همه اینها باعث شده که کاراکاس یکی از خطرناک ترین شهر های جهان محسوب شود.

 کابل، افغانستان

شاید بتوان گفت پایتخت همسایه شرقی ما یکی از غم انگیز ترین تاریخچه شهر های جهان را دارد؛ چراکه در اولین قرن نوزدهم هجری مورد هجوم غربی ها واقع شد و تحت سلطه آنها قرار گرفت.

از سال 1978 میلادی کابل هدف حمله گروه های شبه نظامی تحت حمایت پاکستان از جمله طالبان و گروه های دیگر قرار گرفت. از زمان مداخله نظامی آمریکا و ورود نیرو های ناتو به این شهر، کابل، پایتخت افغانستان به شدت توسط شبه نظامیان تندرو نا امن شده است، در این شهر نه تنها ماموران دولتی افغانستان و نیرو های تحت حمایت ناتو، که شهروندان افغان هم هدف حمله مهاجمان تندرو واقع می شوند.

بمب گذاری و حملات انتحاری دگیر تبدیل به یکی از اتفاقات روز مره برای ساکنان این شهر شده و طعم مرگ دیگر طعم غریبی برای آنها نیست. پول شویی، بازار سیاه، ترور، فساد آدم ربایی، قاچاق مواد مخدر و سایر جرائم دیگر را هم به این وضعیت اضافه کنید و می بینید که با وجود تلاش های دولت افغانستان برای بهبود وضعیت این شهر جنگ زده، شاید کابل در حال حاضر حتی جای امنی برای ساکنین خودش هم نباشد، چه برسد به گردشگران.

 

کیپ تاون، آفریقا

این شهر بزرگ آفریقای جنوبی با اینکه یکی از جذاب  ترین مقاصد گردشگری محسوب می شود اما شمار جرائم در آن به حدی رسیده که رفت و آمد در مسیری غلط شاید یک گردشگر را به کام مرگ ببرد.

خطر تا حدی در این شهر موج می زند که حتی خروج از یک بانک هم کارچندان آسانی نیست و ممکن است به محض خروج، فردی از راه برسد پول شما را بدزدد یا حتی بد تر از این، شما را به قتل برساند. خب ریشه این همه خطر و نا امنی به کجا برمی گردد شاید ریشه یابی دقیق کار آسانی نباشد اما یکی از دلایل آن فقر مفرطی است که گریبان این شهر را گرفته.

البته اختلاف طبقاتی زیاد میان ساکنین این شهر از منظر اجتماعی و اقتصادی را هم نباید فراموش کرد. تجاوز، حمله، قتل و سایر جرائم از عواملی است که بسیاری از ساکنین کیپ تاون را از شهر رانده است.


 
 
 
 
Citrus Pune نام هتل
هند کشور
Pune شهر
Sun N Sand نام هتل
هند کشور
Pune شهر
Gorgulu Kleopatra Beach نام هتل
TURKEY کشور
AlanyaArea شهر
St. James نام هتل
THAILAND کشور
Bangkok شهر
Club Asteria Belek نام هتل
TURKEY کشور
BelekArea شهر
May Flower نام هتل
هند کشور
Bangalore شهر
Four Seasons (Worli) نام هتل
هند کشور
Mumbai شهر
Seminyak Paradiso نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Banthai Village Chiang Mai نام هتل
THAILAND کشور
ChiangMai شهر
Furat Cham Palace نام هتل
SYRIA کشور
DeirEzZor شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 1554
    بازدید امروز 48096
    بازدید ماه 1514417
 
 
Scroll