slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

جالب ترین پله های جهان

1392/08/13

وقتی از «پلکان» صحبت می کنیم بیشتر یاد پله های داخل ساختمان ها می افتیم، پله هایی که اگر زیاد باشند، دوست داریم از آنها صرف نظر کنیم و با آسانسور از مشقت بالا رفتن از آننها راحت شویم.

اما در این پست با هم ۱3 پلکان بسیار زیبا در فضای باز را مرور می کنیم که آنقدر جذاب هستند که گردشگران زیادی را هر سال به خود جذب می کنند.

۱- پلکان بورن روی کوه Bueren در بلژیک

البته بورن Bueren واقعا یک کوه نیست، فقط یک بلندی در شهر لییژ است، این پلکان ۳۷۴ پله دارد. در سال ۱۸۸۱ این پلکان برای آن ساخته شد که سربازها بتوانند با پرهیز از عبور و مرور در گذرگاه های خطرناک، از یک بلندی واقع در شهر پایین بالا و پایین بروند.

 این ساختمان، به افتخار یک اشراف زاده قرن پانزده، به نام وینسنت دو بورن، این نام را گرفته است.

 

۲- پلکانی در بالای دریا در اسپانیا

این پلکان فوق العاده زیبا در جزیره ای به نام Gaztelugatxe در اسپانیا قرار دارد.

گردشگران باید ۲۳۷ پله را بالا برون تا به خانه ای در بلندای جزیره برسند. 

۳- پلکان مارپیچی در کوه تایهانگ در چین

ارتفاع این پاکان ۹۱ متر است، حین صعود، گردشگران می توانند پرنده ها را در اطراف خود ببینند.

به افراد بالای ۶۰ سال اجازه صعود داده نمی شود و بقیه افراد هم باید فرمی را پر کنند و در آن اطمینان بدهند که مشکل قلب یا ریه ندارند.

 

 ۴- سکوی رؤیاها در ژاپن

به ژاپنی به این مجموعه زیبا Awaji Yumebutai گفته می شود که متشکل از ساختمان ها و اماکنی در جزیره Awaji ژاپن است.

شما در این عکس یک باغ زیبای ۱۰۰ طبقه ای را می بینید، این باغ برای گرامیداشت درگذشتگان زلزله هانشین در سال ۱۹۹۵ ساخته شده است.

 

 ۵- پلکان های پل نامرئی Moses در هلند

 

 ۶- پکان کانیون در اکوادور

 

 ۷- چاند بائوری در هند

این مجموعه ساختمانی با پلکان های عجیب اش در نزدیک شهری به نام جایپور در استان راجستان قرار دارد. این مجموعه در سال ۸۰۰ میلادی ساخته شده است و ۳۵۰۰ پله باریک دارد که در ۱۳ طبقه جای داده شده اند. ارتفاع این مجموعه پلکان ۳۰ متر است.

ایالت راجستان بسیار کم باران است، معمولا در کف چاند بائوری آب جمع می شود و دما در مجاورت کف آن، پنج شش درجه ای خنک تر است.  

 

۸- پلکان سانتورینی در یونان

این پلکان ها در سال ۱۷۱۵ ساخته شدند و در سال ۱۹۳۰ توسعه داده شدند، معمولا از چهارپایان برای صعود و نزول از این پلکان های زیگزاگی زیبا استفاده می شود. البته در سال ۱۹۷۹، یک سیستم حمل و نقل کابلی در این پلکان تعبیه شد، اما همچنان روش سنتی محبوب تر است.

 این پلکان ۶۵۷ پله دارد، سنگفرش شده است و طول مسیر (نه ارتفاع آن) ۱۳۰۰ متر است.

 

  ۹- پلکان شلوسبرگ در اتریش

جاذیه اصلی شهر Graz همین پلکان است. این پلکان از همه نقاط شهر قابل دیدن است. این پلکان ۲۶۰ پله دارد.

 

۱۰- پلکان پوتمکین در اوکراین

این پلکان در شهر اودسای اوکراین قرار دارد. این پلکان در واقع نماد شهر است. وقتی می خواهید از سمت دریا وارد اودسا شوید با این پلکان زیبا مواجه می شوید.

 البته به صورت رسمی در حال حاضر به این پلکان، پلکان پریمورسکی گفته می شود. عرض این پلکان  ها قبال توجه است و بین ۱۲٫۵ تا ۲۱٫۷ متر متغیر است.  ارتفاع این پلکان از سطح، ۲۷ متر و طول مسیر آن ۱۴۲ متر است.

 

۱۱- پلکان هایکو در هاوایی

این پلکان به پلکانی به سوی بهشت یا نردبان هایکو هم معروف است. این پلکان بسیار پرشیب است.  این پلکان در سال ۱۹۴۲ در روستای هایکوی هاوایی نصب شد.  در سال ۲۰۰۳ این پلکان ها با هزینه ۸۷۵ هزار دلار تعمیر شدند.  متأسفانه در حال حاضر، عبور از روی آن برای عموم آزاد نیست.

 

۱۲- پلکان- پلی در سوئیس

وقتی که یک دره عمیق دو محل را که از نظر ارتفاع با هم تفاوت زیادی دارند، جدا کرده باشد باید به مهندسان پناه برد تا راه چاره ای بیایند. دو مهندس به نام های Jürg Conzett و Rolf Bachofner چاره کار را یافتند: یک پل- پلکان!  اختلاف ارتفاع دو سو، حدود ۲۲ متر است.

 

13- قلعه رودخان، فومن

دژ رودخان یا قلعه حسامی نام قلعه ای تاریخی در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر فومن در استان گیلان است. برخی از کارشناسان، ساخت قلعه را در دوران ساسانیان و مقارن با حمله عرب ها به ایران دانسته اند. این قلعه با ۲٫۶ هکتار مساحت بر فراز ارتفاعات روستای رودخان قرار دارد. دیوار قلعه ۱۵۰۰ متر طول دارد و در آن ۶۵ برج و بارو قرار گرفته شده است. فاصله مستقیم قلعه تا شهر ماکلوان ۲۵ کیلومتر، تا ماسوله ۴۵ کیلومتر و تا شفت ۲۰ کیلومتر است. اما از مسیر اصلی و آسفالته مسافت قلعه تا فومن ۲۵ کیلومتر، تا ماکلوان تقریبا ۳۵ کیلومتر و تا ماسوله ۶۰ کیلومتر است. این قلعه در ارتفاعی بین ۶۶۵ تا ۷۱۵ متر از سطح دریا واقع شده و در کنار آن رودخانه ای با همین نام جاری است. این دژ با ارزش تاریخی که دارد بنابر ساختار، معماری و ویژگی های استراتژیکی و رزمی، در ۳۰ امرداد ۱۳۵۴ خورشیدی، به شماره ۳/۱۵۴۹ در سیاهه ی یادمان های دیرین ایران (فهرست آثار تاریخی و ملی) ماندگار شد.


 
 
 
 
Luckanawadee Boutique Beach Resort نام هتل
THAILAND کشور
KhaoLakandPhangNga شهر
Metro International نام هتل
هند کشور
Mumbai شهر
Devra (Home Stay ) نام هتل
هند کشور
Udaipur شهر
Nalendra نام هتل
اندونزی کشور
Java-Jakarta شهر
Montien Riverside نام هتل
THAILAND کشور
Bangkok شهر
Uchisar Kaya Hotel نام هتل
TURKEY کشور
Cappadocia شهر
Candi Beach Cottage نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Trident, Jaipur نام هتل
هند کشور
Jaipur شهر
Annamalai International Hotel نام هتل
هند کشور
Pondicherry شهر
Lara Hotel نام هتل
TURKEY کشور
Antalya شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 2604
    بازدید امروز 46078
    بازدید ماه 1534783
 
 
Scroll