slider - left - Behsa

slider - left

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

عظیم‌ترین چرخ‌ و فلک‌ های دنیا

1392/07/28

صحبت از دید متفاوت به محیط اطراف است. نگاهی از چشم پرندگان به انسان های زیر پا. آیا تاکنون در عین هیجان مناظر زیر پای خود را تماشا کرده اید؟ برای تجربه چنین حسی باید سوار این چرخ وفلک های بزرگ بشوید و چند دقیقه از زمین کنده شوید و دنیا را طور دیگری ببینید.

در گوشه و کنار دنیا بلندی های بیشماری وجود دارند و از جمله آنها می توان به برج ویلیز در شیکاگو یا ساختمان امپراتور در نیویورک سیتی یا همین برج میلاد خودمان اشاره کرد. اما چرخ وفلک بلند و تماشای شهر از بالای این اسباب بازی چرخان لذت دیگری دارد.

London Eye
لندن  انگلستان
افرادی که برای گردش و تفریح به لندن می روند باید دست کم یک بار از چشم لندن بازدید کنند. این چرخ وفلک 135 متر ارتفاع دارد و چهارمین سازه بلند لندن به شمار می رود. چشم لندن  32 کپسول و ظرفیت 800 نفر مسافر را دارد. 32 کپسول این چرخ وفلک نماد 32 بخش شهر لندن است. در بالای این اسباب بازی بزرگ حدود 30 دقیقه از نمای 360 درجه شهر لندن لذت می برید و می توانید حتی قلعه وینزور در فاصله 40 کیلومتری را نیز مشاهده کنید.


    بهای بلیت برای بزرگسالان 30 دلار و کودکان 4 تا 15 ساله 20 دلار است.
    بهای بلیت برای کودکان زیر  4 سال رایگان است.
    اگر آنلاین بلیت خریداری کنید شامل 10 درصد تخفیف خواهید بود.

Deno"s Wonder Wheel
بروکلین  نیویورک
این چرخ وفلک در جزیره تاریخی Coney در بروکلین و در شهربازی دنو واندر واقع شده است. وقتی سوار این چرخ وفلک هستید نمای کاملی از آتلانتیک را زیر پای خود خواهید داشت. ارتفاع این چرخ وفلک حدود 46 متر است. شگفتی این چرخ وفلک در این است که علاوه بر چرخش کلی، کابین های آن به سمت جلو و عقب نیز حرکت می کنند و این باعث وحشت مسافران می شود.    ورود به  شهربازی سرزمین عجایب دنو رایگان است.
    برای یک دور سوار شدن باید 7 دلار هزینه کنید.
    بزرگسالان می توانند 4 بلیت را همزمان با قیمت 25 دلار خریداری کنند.

The Niagara Sky Wheel
کلیفتون هیل- کانادا
از بالای چرخ وفلک نیاگارا می توانید آبشار شگفت آور نیگارا را مشاهده کنید. این چرخ وفلک در مرز تپه های کلیفتون کانادا قرار دارد. ارتفاع آن حدود 53.3 متر است. شهروندان آمریکایی برای سوار شدن به این چرخ وفلک باید پاسپورت یا کارت عبور داشته باشند. اما ارزش رفتن را دارد زیرا 8 تا 12 دقیقه بر فراز چرخ وفلکی بلند می توانید از زیبایی های طبیعی اطراف لذت ببرید.    بهای بلیت برای افراد بالای 12 سال 10.99 دلار  است.
    بهای بلیت برای کودکان 3 تا 12 ساله 6.99 دلار است.

Navy Pier Ferris Wheel
شیکاگو  ایلینویز
چرخ وفلک Navy Pier در پارک Pier در ایلینویز شیکاگو قرار دارد. این دستگاه نیز یکی از چرخ وفلک های بزرگ دنیا است و حدود 46 متر ارتفاع و 40 کابین دارد.    ورود به  پارک Pier رایگان است.
    بهای بلیت برای بزرگسالان 6 دلار است و می توانید بلیت آن را به صورت آنلاین نیز تهیه کنید.


Skyview Atlanta
آتلانتا  گرجستان
این چرخ وفلک در پارک صدساله قرار دارد. با یک بلیت می توانید 15 دقیقه چرخش در آسمان و لذت بردن از مناظر را تجربه کنید. ارتفاع این دستگاه به قدری است که گویا از طبقه 20 یک آپارتمان می خواهید شهر را مشاهده کنید. این چرخ وفلک 42 کابین دارد. جالب است بدانید این چرخ وفلک دو روز در سال در روزهای شکرگزاری و کریسمس تعطیل است.    بهای بلیت بزرگسالان 13.50 دلار بعلاوه مالیات است.
    بهای بلیت برای افراد بالای 65 سال و ارتشی ها 12.15 دلار است.
    بهای بلیت برای کودکان 3 تا 12 ساله 8.50 دلار است.
    کودکان زیر دوسال نیز می توانند رایگان سوار شوند.

Texas Star
دالاس  تگزاس
چرخ وفلک ستاره تگزاس نخستین بار در سال 1985 میلادی رونمایی شد و هنوز هم پس از نزدیک 30 سال، هنوز جزو بزرگ ترین چرخ وفلک  های آمریکای شمالی است. ارتفاع این چرخ وفلک به اندازه یک ساختمان 21 طبقه است. این اسباب بازی 45 کابین دارد و از بالای آن می توانید منظره زیبای شهر دالاس را تماشا کنید.    بهای بلیت آنلاین، 14.95 دلار است.
    بهای بلیت افراد بالای 60 سال و کودکان زیر 15 سانتی متری قد، 11.95 دلار است.
    کودکان زیر دوسال می توانند رایگان سوار شوند.
    البته به همه قیمت های مذکور، 7 دلار نیز به عنوان مالیات اضافه می شود.

The Pacific Wheel
سانتا ماریا  کالیفرنیا
چرخ وفلک اقیانوس آرام در فاصله 25 دقیقه ای از مرکز شهر لس آنجلس قرار دارد. این تنها چرخ وفلک خورشیدی دنیا است و حدود 40 متر ارتفاع دارد. از بالای این چرخ وفلک می توانید زیبایی های کالیفرنیا را به تماشا کنید و در شب نورپردازی های زیبایی هم وجود دارد که باعث جذب بیشتر گردشگران می شود.    بهای بلیت برای افغراد بالای 8 سال 19.50 دلار است.
    بهای بلیت برای زیر 7 سال  13.55 دلار است.

The Seattle Great Wheel
سیاتل  واشنگتن
چرخ وفلک سیاتل در 29 ژوئن سال 2012 میلادی گشایش یافته است و با داشتن 53.3 متر ارتفاع در کرانه غربی بلندترین چرخ وفلک به شمار می رود. این چرخ وفلک 42 کابین و ظرفیت 300 مسافر را دارد. از بالای آن می توانید از خلیج الیوت تا پارک آبشار را تماشا کنید. از دیگر مزیت های آن این است که هر مسافر سه دور کامل می چرخد و می تواند با خیال راحت از همه مناظر اطراف دیدن کند.    بهای بلیت برای بالای 12 سال 13 دلار است.
    بهای بلیت برای 4 تا 11 سال 8.50 دلار است.
    افراد بالای 65 سال می توانند 11 دلار پرداخت کنند.
    بهای بلیت کودکان زیر سه نیز رایگان است.


 The Wheel of Brisbane
بریسبین  استرالیا
این چرخ وفلک در نزدیکی مرکز هنرهای نمایشی کوئینزلند در مرکز سرگرمی های شهر واقع شده است. چرخ وفلک بریسبین حدود 70 متر ارتفاع دارد و از آن بالا می توانید نماس 360 درجه از شهر بریسبن، پارکلندز و ساحل جنوبی داشته باشید.

 


    بهای بلیت برای افراد بزرگسال 15 دلار است.
    بهای بلیت برای کودکان 4 تا 12 سال 10 دلار است.
    برای  کودکان یک تا 3 سال 2 دلار است.
    اگر آنلاین خرید کنید، شامل 10 درصد تخفیف می شوید.
    این چرخ وفلک از دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت 11 صبح تا 9.5 شب باز است.
    در روزهای جمعه و شنبه از ساعت 10 صبح تا 11 شب باز است.
    در روز یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز است.

The Brighton Wheel
بریگتون  انگلستان
چرخ وفلک بریگتون در فاصله 90 دقیقه ای از لندن در ساحل جنوبی واقع شده است. ارتفاع آن 50.2 متر است و سه دور کامل می چرخد و می توانید همه مناظر اطراف را به زیبایی تماشا کنید.    بهای بلیت برای بزرگسالان 13 دلار است.
    برای کودکان 4 تا 16 سال 11 دلار است.
    برای کودکان یک تا سه سال 4 دلار است.
    اگر آنلاین خرید کنید، شامل 10 درصد تخفیف می شوید.

Wiener Riesenrad
وین  اتریش
این چرخ وفلک نخستین بار در سال 1897 میلادی در جشن امپراتور فرانتز جوزف ساخته شده است و اکنون نسخه دوم آن که در سال 1945 میلادی بازسازی شد، استفاده می شود. این چرخ وفلک 65 متر ارتفاع دارد و بازدیدکننده ها می توانند نمای کاملی از شهر را در زیر پای خود تماشا کنند.    بهای بلیت برای بزرگسالان 12 دلار است.
    بهای بلیت برای کودکان 6 دلار است.

Singapore Flyer
سنگاپور
این چرخ وفلک 165 متر ارتفاع دارد و بلندترین چرخ وفلک دنیا به شمار می رود. البته دبی نیز در حال ساخت چرخ وفلک «چشم دبی» است و می خواهد حتی بلندتر از فلایر سنگاپور و رتبه یک بلندترین چرخ وفلک دنیا باشد. فلایر نمای 360 درجه از سنگاپور و خلیج مارینا دارد و گردشگران از این همه زیبایی نهایت لذت را خواهند برد.      بهای بلیت برای بزرگسالان 24 دلار و برای کودکان 15 دلار است.

The Melbourne Star
ملبورن  استرالیا
این چرخ وفلک یکی از سه چرخ وفلک بزرگ دنیا است و دوتای دیگر، چشم لندن و فلایر سنگاپور هستند.

 
 
 
 
Yong An نام هتل
چین کشور
BeijingPeking شهر
Minc Al Barsha Hotel Apartments نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Dubai شهر
Royal Paradise Bangkok نام هتل
THAILAND کشور
Bangkok شهر
Duta Guest House نام هتل
اندونزی کشور
Java-Jakarta شهر
Tegal Sari Accommodation نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Crystal Hotel Bodrum نام هتل
TURKEY کشور
Bodrum شهر
Best Western Sky City نام هتل
هند کشور
DelhiandNCR شهر
Airport International نام هتل
هند کشور
Mumbai شهر
Holiday Inn Resort Dead Sea نام هتل
JORDAN کشور
DeadSea شهر
Taman Harum Cottages نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 405
    بازدید امروز 40270
    بازدید ماه 1560598
 
 
Scroll