slider - left

slider - left - Behsa

slider - down - 4

  

آخرین اخبار گردشگری

دیدنی‌ترین قصرهای دنیا

1392/06/14

این قصرها زمانی نماد خودخواهی پادشاهانی بوده اند که در انجا سکونت داشته اند. پادشاهانی که برای ساختن این قصرهای گرانقیمت مالیات های سنگینی از رعایایشان گرفته اند و زندگی را بر آنها سخت و سخت تر کرده اند.


کاخ کرملین

 

کاخ کرملین بزرگ در بین سال های 1837 تا 1849 در مسکو ساخته شد تا شاهزاده های حکومت تزار در آنجا اقامت داشته باشند. این کاخ با هدف نشان دادن بزرگی حکومت روسیه ساخته شد.
قبل از آن نیز قصری به نام باروکیو در این مکان قرار داشت که در جنگ و بر اثر مرور زمان به طور کامل تخریب شد و در واقع کرملین بر ویرانه های آن ساخته شده و کلیسایی بزرگ و با شکوه نیز به آن اضافه شد.

کاخ ورسای

 

ورسای در ابتدا محل کمین برای شکار بود که در سال 1624 توسط لویی چهاردهم ساخته شد. پس از او جانشین لویی هفدهم که این مکان را جایی مناسب برای زندگی دید آن را به قصر باشکوهی تبدیل کرد که امروزه یکی از بزرگترین قصرهای دنیا به حساب می آید.
از سال 1682 به بعد این کاخ به محلی برای حکومت و کنترل فرانسه تبدیل شد به طوری که تا اکتبر 1789 پادشاهان فرانسه در ان اقامت داشتند، تا اینکه خانواده سلطنتی در طول انقلاب فرانسه به اجبار به پاریس فرستاده شده و این قصر را ترک کردند.

قصر چاتیئودی چامبرد

 

این قصر که در فرانسه قرار دارد، پس از ورسای پرطرفدارترین کاخ دنیا به حساب می اید که هر سال میلیون ها بازدیدکننده برای دیدن آن می روند.
این قصر که شاهکار دوران رنسانس است شامل 440 اتاق است.
این قصر در سال 1519 به دستور شاه فرانسیس اول و در نزدیکی جنگل ساخته شد تا زمانی که به شکار می رود در ان اقامت کند. اتاق های کاخ بسیار بزرگ بودند و با وجود اینکه هر اتاق آن دو یا حتی سه شومینه داشت اما گرم کردن ان کار خیلی دشواری بود، همین موضوع باعث شد تا انجا زیاد مورد استقبال پادشاه قرار نگیرد به طوری که خود پادشاه هم به طور کلی از زمانی که کاخ را ساخت کمتر از 40 روز در این قصر اقامت داشت.

قصر میسوره

 

منطقه میسوره در هندوستان به شهر کاخ ها شهرت دارد. این منطقه دارای تعداد زیادی قصر و مکان های تاریخی است که البته کاخ میسوره مشهورترین آنهاست.
بنای اولیه قصر در جریان مراسم عروسی یکی از شاهزادگان آتش گرفت و به کلی تخریب شد. پس از ان در سال 1897 دستور بازسازی آن صادر شده و ساخت آن پس از سال ها بالاخره در سال 1912 به پایان رسید.

قصر شونبران

 

شونبران با 1441 اتاق، در عظمت و شکوه با قصر ورسای برابری می کند. این قصر یکی از بزرگترین قصرهای اتریش است که در وین قرار دارد.
قصر شونبران بین سال های 1696 تا 1712 و به دستور امپراتور لئوپلد اول ساخته شد، اما بعدها به دستور ماریا ترزا از قصر سلطنتی به قصر تابستانی مبدل شد.
پارک قصر که زیباترین بخش ان است شامل باغ خصوصی، قدیمی ترین باغ وحش دنیا، پلکان مارپیچ و خانه ای تابستانی به نام گلوریت است.

قصر پوتالا

 

قصر پوتالا در تپه ای در 130 متری دهکده لهاسا واقع شده است . درست 170 متر دورتر از ساختمان یادبود تبت.
ساخت این قصر از سال 1645 و در زمان حکومت پنجمین دالایی لاما آغاز شده و در سال 1648 آخرین قسمت آن که که قصر سفید نامیده می شود به پایان رسید.
قصر پوتالا از همان ابتدا محل اقامت دالایی لاما بود تا اینکه چهاردهمین دالایی لاما بعد از هجوم چینی ها در سال 1959 به هندوستان رفت.

قصر شهر ممنوعه

 

این قصر در شهر ممنوعه پکن قرار دارد . مساحت این قصر 72 هکتار بوده و ساخت آن از سال 1406 تا 1420 طول کشیده است.
قصر از قسمت های بسیار زیادی تشکیل شده است که هم اکنون 980 ساختمان آن به خوبی پابرجاست. 8707 اتاق دور تا دور این ساختمان ها ساخته شده اند. ارتفاع این اتاق ها خیلی زیاد است و دیوار برخی از انها تا 10 متر ارتفاع دارد.
فاصله بین دروازه «تیانانمن» تا دروازه «دیوین مایت» که دو دروازه اصلی این قصر هستند 960 متر است.
24 امپراتور طی 5 قرن در این قصر زندگی کرده و بر چین حکومت کرده اند تا زمانی که آخرین امپراتوری چین یعنی پویی از کار خود کناره گیری کرد.

کاخ باکینگهام

 

کاخ باکینگهام محلی برای اقامت خاندان سلطنتی انگلیس بود که در شهر وست مینستر قرار دارد. این کاخ امروزه برای موقعیت های خاص و پذیرایی از میهمانان سلطنتی استفاده می شود.
این کاخ از زمان سلطنت ملکه ویکتوریا در سال 1837 به این کارها اختصاص داده شد اما قبل از آن محل زندگی خاندان سلطنتی هم به شمار می رفت.
آخرین و بزرگترین عمارت این کاخ در اواخر قرن 19 و اوایل قرن بیستم ساخته شد. این عمارت شامل بالکن مشهوری می شود که خاندان سلطنتی در زمان تجمع مردم در انجا حاضر می شوند.
کاخ باکینگهام کلیسای کوچکی هم داشت که در زمان جنگ جهانی دوم یکی از بمب های آلمانی ها، ان را ویران کرد. در سال 1962 به جای کلیسا یک گالری ساخته شد که تمام عکس های گذشته قصر در انجا قرار دارد.


 
 
 
 
Monica Angkor Hotel نام هتل
CAMBODIA کشور
SiemReap-North شهر
Al Maha International نام هتل
OMAN کشور
Muscat شهر
Puri Dewa Bharata نام هتل
اندونزی کشور
Bali شهر
Kuramathi Village نام هتل
MALDIVES کشور
Maldives شهر
Khaolak Emerald Beach Resort & Spa نام هتل
THAILAND کشور
KhaoLakandPhangNga شهر
Ivy Studios نام هتل
هند کشور
Pune شهر
Adam and Eve نام هتل
TURKEY کشور
BelekArea شهر
Sharjah Rotana نام هتل
UNITEDARABEMIRATES کشور
Sharjah شهر
Somerset Azabu East نام هتل
JAPAN کشور
Tokyo شهر
Bellevue Garden Hotel نام هتل
JAPAN کشور
Osaka شهر
  •  
    آمار سایت
    کاربران آنلاین 2744
    بازدید امروز 23871
    بازدید ماه 996407
 
 
Scroll